TYP: a1

Regaty „Na powitanie wakacji” o Puchar Starosty Słupeckiego

środa, 6 lipca 2011
Informacja prasowa

fot. Jacek Olubiński
Mimo niesprzyjającej pogody 33 jachty przyjechały bądź przypłynęły na odbywające się w weekend 2-3 lipca Regaty „Na powitanie wakacji” o Puchar Starosty Słupeckiego z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych na Jeziorze Powidzkim.


Organizatorem corocznych Regat w Kosewie jest Starostwo Powiatowe w Słupcy oraz Uczniowski Klub Sportowy „Kopernik” w Słupcy. Organizację regat finansowo wspierał Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz lokalni sponsorzy: Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie, Firma Słowińscy sp.j., Szopeneria, Partner Developer.

Doskonałym przygotowaniem i doświadczeniem wykazały się jak co roku już grupa WOPR z Ostrowitego wraz z grupą strażaków-ochotników z Kamienia, dzięki którym żeglarze mogli czuć się bezpiecznie na wodach Jeziora Powidzkiego. Grupy te przeprowadziły także na brzegu jeziora w drugi dzień regat pokaz ratownictwa wodnego.

Komisję sędziowską tworzył poznański zespół w składzie: sędzia główny regat - Krzysztof Witczak, Ewa Krzywiak – sekretarz oraz Przemysław Małyszka – członek komisji.

Ranga imprezy, udział czołowych zawodników z całego kraju, a jednocześnie jej dostępność dla wszystkich zainteresowanych, daje możliwość żeglarskiej rywalizacji na wysokim poziomie – mówił komandor Regat Jacek Smuszkiewicz.

W Regatach „Na powitanie wakacji”, które odbywają się na przystani HORN w Kosewie, uczestniczyły 33 jachty, na których wystartowało 95 zawodników w 7 klasach (T1, T2, T3, Omega Klasyczna, Open, Żagle 500, Sigma Active, której był to regatowy debiut). Żeglarze przybyli nie tylko z Województwa Wielkopolskiego, ale z całej Polski.

A tak kształtowały się wyniki w poszczególnych klasach:

Klasa T 1 – wystartowało 6 jachtów
1.Bartosz Piotrowski, Karol Krzyżanowski.
2. Maciej Moch, Maciej Zbierzak, Przemysław Parus.
3. Henryk Kątny, Sławomir Żakowski, Mieczysław Korzeniowski.
4. Stanisław Hasiuk, Leszek Woliński.
5. Tomasz Kamiński, Grzegorz Zawada.
6. Andrzej Kędler, Urszula Wacławiak.

Klasa T 2 – wystartowały 4 jachty
1. Piotr Adamowicz, Janusz Radomski, Adam Prokop.
2. Łukasz Dziewięcki, Mateusz Brzeziński, Bartosz Roguła.
3. Piotr Budzianowski, M. Kmiec, Dobiesław Budzianowski.
4. Bogdan Bańkowski, Dariusz Korkuć, Andrzej Kęder.

Klasa T 3 – wystartowały 4 jachty
1. Piotr Lewandowski, Victor Plitko, Grzegorz Ginter, Paweł Soliński.
2. Emil Derda. Jacek Kasprzyk, Jędrzej Piotrowicz, Michał Szczerbiński.
3. Marcin Woźniak, Mateusz Woźniak.
4. Piotr Podgórny, Michał Ziemski, Przemysław Welsand.

Klasa ŻAGLE 500 – wystartowało 5 jachtów
1. Krystian Poławski, Tomasz Szczepankowski.
2. Maciej Bufal, Katarzyna Czarnecka.
3. Jan Majko, Mariusz Kanigowski,.
4. Aleksander Majkowski, Bronisław Patock.
5. Szymon Bernat, Asia Baranowska- Bernat.

Klasa SIGMA ACTIVE – wystartowały 4 jachty
1. Mariusz Wandasiewicz, Katarzyna Wandasiewicz, Daniel Ronowski.
2. Joanna Sąsida, Artur Sąsiada, Mateusz Wiśniewski.
3. Arkadiusz Malicki, Tadeusz Bendarz, Maciej Urbanowicz.
4. Grzegorz Gruchot, Paweł Bialik.

Klasa OPEN – wystartowało 5 jachtów
1. Radosław Maciejak.
2. Damian Matuszak, Anna Stoińska, Sławomir Majchrzak.
3. Paweł Brona, Krzysztof Łopatka.
4. Krzysztof Łaszcz, Maciej Galezewski.
5. Piotr Szumiński.

Klasa OMEGA KLASYCZNA – wystartowało 5 jachtów
1. Dariusz Górczyński, Bartosz Jabłoński, Robert Dykta.
2. Przemysław Drozd, Adam Sobczak, Paweł Jóźwiak.
3. Krzysztof Ziaja, Łukasz Nickel, Mateusz Wrzesiński.
4. Karolina Jaworska, Michał Rożek, Michał Podolak.
5. Piotr Wesołowski, Piotr Szkudlarek, Filip Dolatowski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 May

Yves Parlier na katamaranie "Mediatis Region Aquitaine" bije rekord 24-godzinnej żeglugi w klasie 60-stopowej z wynikiem 585,5 Mm (o 45,5 Mm lepiej od poprzedniego rekordu).
piątek, 19 maja 2006
W Breście zakończył rejs trimaran "Sport Elec", jacht z pięcioosobową załogą na pokładzie; okołoziemską trasę przebyto w 71 dni, 14 godzin, 22 minuty i 8 sekund, co było ówczesnym rekordem Jules Verne Trophy.
poniedziałek, 19 maja 1997
Na "Nord IV" z San Francisco wyruszył w samotny rejs dookoła świata Andrzej Urbańczyk; trasa wiodła przez Cieśninę Torresa do portu Darwin, potem do Kapsztadu i Panamy i z powrotem do San Francisco (24.06.1984 r.).
środa, 19 maja 1982
W San Francisco urodził się Paul Cayard, jeden z najbardziej słynnych żeglarzy morskich na świecie.
wtorek, 19 maja 1959
Z Falmouth na jachcie "Emmanuel" wyruszył w rejs przez Atlantyk trasą północną komandor R. D. Graham; dotarł do Saint John's na Nowej Fundlandii (z krótkim postojem w Bantry w południowej Irlandii).
piątek, 19 maja 1933