TYP: a1

Puchar Mariny Elbląg 2016 zakończony

wtorek, 21 czerwca 2016
Informacja prasowa
Sukcesem zakończyły się odbywające się w miniony weekend regaty żeglarskie Puchar Mariny Elbląg 2016 - długodystansowe regaty wokół Zalewu Wiślanego. Mimo niekorzystnych warunków wiatrowych panujących w piątek, nie spełniły się obawy organizatorów o niską frekwencję, a na starcie zjawiły się dwadzieścia trzy załogi gotowe by współzawodniczyć w najdłuższych wyścigach regatowych w regionie.Jachty startujące w regatach zostały podzielone na trzy grupy startowe, a organizatorzy dla każdej z tych grup przewidzieli odrębną trasę. Podczas wyścigów panowały zmienne warunki wiatrowe, co tylko urozmaiciło żeglarskie zmagania. Wszystkie grupy startowe pokonały całą zaplanowaną trasę, a wyniki przedstawiają się następująco:

Grupa I
I miejsce - Janusz Rutkowski z załogą na jachcie „Irbis”
II miejsce – Sebastian Nienadowski z załogą na jachcie „Palomino”
III miejsce - Tomasz Siekierko z załogą na jachcie „Kaper”

Grupa II
I miejsce - Sergei Zhadobko z załogą na jachcie „Vega”
II miejsce – Ryszard Seroka z załogą na jachcie „Berbeć II”
III miejsce – Sławomir Kwiatkowski z załogą na jachcie „Błękitna Bryza”

Grupa III
I miejsce - Tomasz Makowski z załogą na jachcie „2 easy”
II miejsce – Stanisław Justyński z załogą na jachcie „Strefa Ciszy 2”
III miejsce – Jarosław Barkowski z załogą na jachcie „Kareta II”

Nagrody specjalne otrzymali Daria Rybarczyk, jako jedyna kobieta prowadząca jacht w regatach, a także Tomasz Makowski prowadzący jacht 2 easy, który najszybciej pokonał trasę wyścigu i jako pierwszy zameldował się na mecie regat. Wyróżnienie organizatorów otrzymał Tomasz Szczepański, kapitan jachtu Souvenir, którego determinacja w dotarciu na regaty była godna pochwały. Tomek nie mógł przepłynąć z Elbląga na Zalew Wiślany, ponieważ ze względu na wiatr i niski stan wody most pontonowy w Nowakowie nie był otwierany. Podjął więc decyzję o złożeniu masztu i przeprawie przez Kanał Jagielloński i rzekę Nogat. Co prawda przechodząc pod mostem urwał wiatromierz, ale na regatach się zjawił.

Patronat honorowy nad Pucharem Mariny Elbląg objęli: Prezydent Miasta Elbląg – Witold Wróblewski, Starosta Elbląski – Maciej Romanowski, Starosta Braniewski – Leszek Dziąg, Burmistrz Miasta Krynica Morska - Krzysztof Swat, a także Senator RP –Jerzy Wcisła.

Podczas ceremonii zakończenia regat w Hotelu Kahlberg w Krynicy Morskiej zwycięzcom wręczono puchary, wszystkim uczestnikom nagrody, a organizatorzy podziękowali żeglarzom za przybycie oraz wspólną rywalizację zgodną z zasadami fair play i zaprosili na kolejną edycję Pucharu Mariny Elbląg, która już za rok.

Tagi: regaty, marina Elbląg
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922