TYP: a1

PŚ na Majorce: Kusznierewicz i Życki na prowadzeniu

środa, 6 kwietnia 2011
Weronika Morys

Fot. Jesús Renedo
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki prowadzą po czterech wyścigach regat Pucharu Świata rozgrywanych w olimpijskiej klasie Star. W poniedziałek, pierwszego dnia zawodów, Życki i Kusznierewicz skończyli biegi na na piątej i trzeciej pozycji. W rozegranych w drugim dniu regat wyścigach Polacy zajęli pierwsze i trzecie miejsce.


“Mamy dla Was świetną wiadomość: JUŻ JESTEŚMY NA PROWADZENIU! Dzisiaj żeglowaliśmy jak zaczarowani. Pierwszy wyścig wygraliśmy a w drugim byliśmy trzeci. W generalce za nami supermocni Angole i Brazylijczycy. No i pozostałe 40 załóg. Walczymy dalej. To jeszcze nawet nie połowa regat. Ale jest dobrze. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiamy, Mateusz & Dominik” - napisał Kusznierewicz na swoim profilu na Facebooku.

Warszawscy żeglarze z 12 punktami na koncie wyprzedzają wielu utytułowanych zawodników z różnych krajów. Regaty, w których bierze udział 39 załóg, potrwają do soboty 9 kwietnia.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 July

Francis Joyon na trimaranie "IDEC" bije rekord dobowej żeglugi z wynikiem 543 Mm (22,62 węzły).
poniedziałek, 4 lipca 2005
"Dar Pomorza" kończy służbę i zostaje przekazany do Centralnego Muzeum Morskiego, odtąd pełni rolę muzeum.
niedziela, 4 lipca 1982
W Gdańsku odbyła się ceremonia podniesienia bandery na żaglowcu "Dar Młodzieży".
niedziela, 4 lipca 1982
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs Kapitan Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda".
piątek, 4 lipca 1980
W Szczecinie został zwodowany jacht "Polonez", na którym Kapitan Krzysztof Baranowski startował w regatach OSTAR i później odbył rejs dookoła świata.
niedziela, 4 lipca 1971
Na "Zjawie III" zamyka okołoziemską pętlę Władysław Wagner, stając się pierwszym polskim żeglarzem, który płynął świat pod żaglami.
wtorek, 4 lipca 1939