TYP: a1

Premiera filmu "Na Koniec Świata" i gala żeglarska w Wejherowie

środa, 8 stycznia 2014
Informacja prasowa

Fot. Maciej Sodkiewicz
W najbliższy czwartek, 9 stycznia 2014, o godzinie 17 roku zapraszamy do Gdyni na premierowy pokaz filmu „Na Koniec Świata”, który odbędzie się w ramach projektu Kino Pod Żaglami.

„Na Koniec Świata” to filmowa odsłona opowieści o odkrywaniu Rosyjskiej Arktyki pod żaglami Barlovento II. Zapraszamy do krainy lodu w poszukiwaniu końca świata.

Projekt Kino Pod Żaglami realizowany przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski to cykl spotkań poświęconych filmom o tematyce żeglarskiej. Projekcje filmów o tematyce żeglarskiej oraz spotkania z twórcami i bohaterami filmów odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11. Wstęp wolny


W sobotę 18 stycznia 2014 zapraszamy do Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, gdzie o godzinie 12.30 w ramach Święta Żeglarstwa odbędzie się spotkanie z kpt. Maciejem Sodkiewiczem i prezentacja relacji z wyprawy Rosyjska Arktyka 2013.

Święto żeglarstwa to całodzienna impreza organizowana wspólnie przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski i Prezydenta Miasta Wejherowa. Będzie tam można spotkać się z wybitnymi polskimi żeglarzami i posłuchać ich pasjonujących opowieści. Ze swojej strony szczególnie zapraszamy na spotkanie z kpt Maciejem Sodkiewiczem, który na jachcie „Barlovento II” dotarł najdalej na północ w historii polskiego żeglarstwa.

Spotkania z żeglarzami to jednak nie wszystko. W Filharmonii Kaszubskiej będzie również można obejrzeć prezentacje walorów żeglarskich Pomorza i Wejherowa, poświęcone im wystawy czy pokazy. Dla dzieci przygotowane zostały gry i zabawy żeglarskie. Największą atrakcją Święta Żeglarstwa będzie zapewne symulator żeglarski, na którym będzie można poćwiczyć żeglowanie „na sucho”.

Finałem Święta Żeglarstwa będzie V Pomorska Gala Żeglarska, w trakcie której nastąpi wręczenie Kryształowego Żagla – nagrody żeglarskiej Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego za największe osiągnięcia w żeglarstwie pomorskim w tym roku.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 July

"Emirates Team New Zealand" wygrywa Louis Vuitton Act 12 w Walencji.
niedziela, 2 lipca 2006
W Gdańsku na jachcie "Borlevento" rozpoczął rejs Kpt. Mieczysław Siarkiewicz z załogą Żeglarskiego Klubu Morskiego w Katowicach, w czasie którego opłynięto lodowaty Svalbard.
wtorek, 2 lipca 1996
W wieku 96 lat w Las Vegas umiera Briggs Cunningham, skipper "Columbii" w zwycięskich regatach o Puchar Ameryki.
środa, 2 lipca 2003
Z Helu wypłynął słynny s/y "Euros" pod Kpt. Aleksandrem Kaszowskim; rejs zaznaczył się sforsowaniem cieśniny Pentland Firth na jachcie bez silnika i nocą.
środa, 2 lipca 1969