TYP: a1

Karol Olgierd Borchardt w "Kinie pod żaglami"

środa, 22 stycznia 2014
Informacja prasowa
W najbliższy czwartek 23 stycznia o godz. 17 – w ramach projektu „Kino pod żaglami” zapraszamy na pokaz filmu „Karol Olgierd Borchardt – Kapitan własnej duszy”. Gośćmi będą reżyser filmu Michał Dąbrowski oraz autor zdjęć Jerzy Boj. Na spotkaniu obecna też będzie pani Ewa Ostrowska – asystentka kpt. Borchardta. Zapraszamy serdecznie!

"Karol Olgierd Borchardt - Kapitan własnej duszy" to dokument opowiadający o życiu najsłynniejszego polskiego pisarza marynisty. Jego powieści: „Znaczy kapitan”, „Szaman morski”, czy „Krążownik spod Somosierry" znane są chyba wszystkim wielbicielom tematyki morskiej. Realizacja dokumentu trwała z różnych przyczyn prawie 40 lat. Film poświęcony został zmarłemu w 2009 roku Krzysztofowi Kalukinowi - reżyserowi i operatorowi, który razem z Michałem Dąbrowskim go realizował.

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: www.pozz.org.pl i na profilu projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/kino.pod.zaglami

„Kino pod żaglami” to cykl poświęcony filmom o tematyce żeglarskiej. Każdy pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Cykl ten to nowy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowany wspólnie z Andrzejem Minkiewiczem, organizatorem Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.

Projekcje „Kina pod żaglami” odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Wstęp wolny.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942