TYP: a1

Polki wygrały Puchar Księżniczki Zofii

poniedziałek, 4 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Zawody na Majorce skończyły się sukcesem polskich zawodniczek, Agnieszki Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Irminy Mrózek Gliszczynskiej (ChKŻ Chojnice), które wygrały regaty w klasie 470.



Puchar Księżniczki Zofii Polacy zakończyli także z drugim medalem. W klasie RS:X mężczyzn Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zakończył regaty na drugiej pozycji. Wygrał Tom Squires z Wielkiej Brytanii.

Nasze zawodniczki w klasie RS:X miały mniej szczęścia.Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa) ukończyła regaty na piątej pozycji. Druga nasza reprezentantka Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) w klasyfikacji generalnej zajęła 9 miejsce. Zwyciężyła Olga Maslivets z Rosji.

Słabo spisali się nasi reprezentanci w klasie Finn oraz Laser Radial, którzy walczyli o olimpijską kwalifikację. Awansu nie wywalczyli jednak ani Piotr Kula, Mikołaj Lahn, Miłosz Wojewski, Michał Jodłowski, Łukasz Lesiński, Sebastian Kalafarski (klasa Finn), ani Agata Barwińska (klasa Laser Radial). Po raz pierwszy od 1992 roku więc nie będziemy mieć reprezentanta na igrzyskach olimpijskich w klasie Finn.

Na igrzyskach w Brazylii wystartują ostatecznie Kacper Ziemiński (SEJK "Pogoń" Szczecin) w klasie Laser Standard, Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek Gliszczynską (SEJK "Pogoń" Szczecin/ChKŻ Chojnice) w klasie 470, Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) w windsurfingowej klasie RS:X oraz Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er.
Tagi: regaty, Puchar Księżniczki Zofii, 470, olimpiada
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 7 lipca

"Geronimo" bije rekord dookoła Australii (17 dni, 13 godzin, 32 minuty, 39 sekund).
czwartek, 7 lipca 2005
Na Oceanie Południowym zaginął podczas regat Vendee Globe Gerry Roufs na "Groupe LG".
poniedziałek, 7 lipca 1997
Z kanadyjskiego portu Victoria na Pacyfik wyruszył Kanadyjczyk Jon Claus Voss na jachcie o nazwie "Tilikum"; po przepłynięciu trzech oceanów zakończył podróż w Londynie.
niedziela, 7 lipca 1901
"Mari Cha IV" bije rekord przejścia trasy San Francisco - Hawaje z czasem 5 dni, 5 godzin, 43 minuty, 30 sekund.
środa, 7 lipca 2004
W Greenwich królowa Elżbieta II nadaje tytuł szlachecki Francisowi Chichesterowi.
niedziela, 7 lipca 1968