TYP: a1

Polki wygrały Puchar Księżniczki Zofii

poniedziałek, 4 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Zawody na Majorce skończyły się sukcesem polskich zawodniczek, Agnieszki Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Irminy Mrózek Gliszczynskiej (ChKŻ Chojnice), które wygrały regaty w klasie 470.Puchar Księżniczki Zofii Polacy zakończyli także z drugim medalem. W klasie RS:X mężczyzn Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zakończył regaty na drugiej pozycji. Wygrał Tom Squires z Wielkiej Brytanii.

Nasze zawodniczki w klasie RS:X miały mniej szczęścia.Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa) ukończyła regaty na piątej pozycji. Druga nasza reprezentantka Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) w klasyfikacji generalnej zajęła 9 miejsce. Zwyciężyła Olga Maslivets z Rosji.

Słabo spisali się nasi reprezentanci w klasie Finn oraz Laser Radial, którzy walczyli o olimpijską kwalifikację. Awansu nie wywalczyli jednak ani Piotr Kula, Mikołaj Lahn, Miłosz Wojewski, Michał Jodłowski, Łukasz Lesiński, Sebastian Kalafarski (klasa Finn), ani Agata Barwińska (klasa Laser Radial). Po raz pierwszy od 1992 roku więc nie będziemy mieć reprezentanta na igrzyskach olimpijskich w klasie Finn.

Na igrzyskach w Brazylii wystartują ostatecznie Kacper Ziemiński (SEJK "Pogoń" Szczecin) w klasie Laser Standard, Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek Gliszczynską (SEJK "Pogoń" Szczecin/ChKŻ Chojnice) w klasie 470, Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) w windsurfingowej klasie RS:X oraz Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er.
Tagi: regaty, Puchar Księżniczki Zofii, 470, olimpiada
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786