Michał Burczyński srebrnym medalistą bojerowych Mistrzostw Europy

poniedziałek, 1 lutego 2016
Informacja prasowa
Michał Burczyński reprezentujący AZS UWM Olsztyn został bojerowym wicemistrzem Europy. Złoty medal zdobył Amerykanin Ron Sherry. Karol Jabłoński, który kilka dni temu zdobył mistrzostwo świata, tym razem był czwarty.

Regaty rozgrywano na tafli szwedzkiego jeziora Glan k. Norrkoeping w formule otwartej. Zwyciężył prawie 54-letni Ron Sherry, który ma już na swoim koncie 14 medali, w tym pięć złotych. Na drugim miejscu znalazł się Polak, 35-letni Michał Burczyński, dla którego to dziesiąty w karierze medal mistrzostw Europy. Trzeci był Madars Alvikis z Łotwy. Tuż poza podium znalazł się mistrz świata, Karol Jabłoński.