TYP: a1

O bezpieczenym żeglowaniu - na konferencji w Gdyni

piątek, 10 kwietnia 2015
Informacja prasowa
Pomorski Związek Żeglarski, z okazji 50-lecia swego istnienia, organizuje 11 kwietnia 2015 r. konferencję „Od szkolenia do bezpiecznego żeglowania”. To powrót do tradycji żeglarskich konferencji bezpieczeństwa, które obywały się w Gdyni w latach 1994, 1996 i 2002 i były okazją do wymiany poglądów oraz doświadczeń kapitanów jachtowych i instruktorów.


Tematyka kwietniowej sesji, która toczyć się będzie w ramach Forum Nauczycieli Żeglarstwa, obejmuje uwarunkowania bezpieczeństwa w żegludze jachtowej. Będzie okazja wysłuchania wielu wybitnych specjalistów. Bogdan Matowski z Urzędu Morskiego w Słupsku powie m.in. o błędach w żeglowaniu, a Rafał Wojtyra z PRS o aktualnym stanie prawnym związanym z nadzorem technicznym. Andrzej Królikowski, dyrektor Urzędu Morskiego omówi cel i obszar działania systemu bezpieczeństwa morskiego. Krzysztof Januszewski z SAR przedstawi obowiązujące regulacje prawne oraz rozwiązania techniczne ważne dla osób uprawiających żeglarstwo sportowe i turystyczne. Michał Korneszczuk wyjaśni jak dobrze ubezpieczyć jacht. Kapitan Bogdan Olszewski zreferuje błędy szkoleniowe popełniane przez niedostatecznie przygotowanych instruktorów. Zbigniew Kurowicki, prezes MOPR, opowie o szkoleniach ratowników, edukacji i ekologii, a dyrektor SAR Marek Długosz przedstawi zadania Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w systemie bezpieczeństwa morskiego.

Konferencja - która ma charakter otwarty i bezpłatny - odbędzie się w sobotę 11 kwietnia, w godzinach 8.15 - 19  w Szkole Morskiej w Gdyni - ul Polska 13A, aula 17a, I piętro. Więcej informacji, a także referaty z poprzednich konferencji, znaleźć można na stronie www.fnz.pozz.org.pl, w zakładce Konferencja Bezpieczeństwa.
Tagi: Szkoła Morska, Gdnia, bezpieczeństwo, Pomorski Związek Żeglarski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2
popularne artykuły

Kalendarium: 30 September

W stoczni Mag Ocean zwodowano trimaran "Bonduelle".
sobota, 30 września 2000
W Gdyni kończy rejs żaglowiec "Dar Pomorza", który pod polską banderą pływał 51 lat; obecnie pełni funkcję statku-muzeum.
środa, 30 września 1981