TYP: a1

O bezpieczenym żeglowaniu - na konferencji w Gdyni

piątek, 10 kwietnia 2015
Informacja prasowa
Pomorski Związek Żeglarski, z okazji 50-lecia swego istnienia, organizuje 11 kwietnia 2015 r. konferencję „Od szkolenia do bezpiecznego żeglowania”. To powrót do tradycji żeglarskich konferencji bezpieczeństwa, które obywały się w Gdyni w latach 1994, 1996 i 2002 i były okazją do wymiany poglądów oraz doświadczeń kapitanów jachtowych i instruktorów.


Tematyka kwietniowej sesji, która toczyć się będzie w ramach Forum Nauczycieli Żeglarstwa, obejmuje uwarunkowania bezpieczeństwa w żegludze jachtowej. Będzie okazja wysłuchania wielu wybitnych specjalistów. Bogdan Matowski z Urzędu Morskiego w Słupsku powie m.in. o błędach w żeglowaniu, a Rafał Wojtyra z PRS o aktualnym stanie prawnym związanym z nadzorem technicznym. Andrzej Królikowski, dyrektor Urzędu Morskiego omówi cel i obszar działania systemu bezpieczeństwa morskiego. Krzysztof Januszewski z SAR przedstawi obowiązujące regulacje prawne oraz rozwiązania techniczne ważne dla osób uprawiających żeglarstwo sportowe i turystyczne. Michał Korneszczuk wyjaśni jak dobrze ubezpieczyć jacht. Kapitan Bogdan Olszewski zreferuje błędy szkoleniowe popełniane przez niedostatecznie przygotowanych instruktorów. Zbigniew Kurowicki, prezes MOPR, opowie o szkoleniach ratowników, edukacji i ekologii, a dyrektor SAR Marek Długosz przedstawi zadania Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w systemie bezpieczeństwa morskiego.

Konferencja - która ma charakter otwarty i bezpłatny - odbędzie się w sobotę 11 kwietnia, w godzinach 8.15 - 19  w Szkole Morskiej w Gdyni - ul Polska 13A, aula 17a, I piętro. Więcej informacji, a także referaty z poprzednich konferencji, znaleźć można na stronie www.fnz.pozz.org.pl, w zakładce Konferencja Bezpieczeństwa.
Tagi: Szkoła Morska, Gdnia, bezpieczeństwo, Pomorski Związek Żeglarski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786