TYP: a1

O bezpieczenym żeglowaniu - na konferencji w Gdyni

piątek, 10 kwietnia 2015
Informacja prasowa
Pomorski Związek Żeglarski, z okazji 50-lecia swego istnienia, organizuje 11 kwietnia 2015 r. konferencję „Od szkolenia do bezpiecznego żeglowania”. To powrót do tradycji żeglarskich konferencji bezpieczeństwa, które obywały się w Gdyni w latach 1994, 1996 i 2002 i były okazją do wymiany poglądów oraz doświadczeń kapitanów jachtowych i instruktorów.


Tematyka kwietniowej sesji, która toczyć się będzie w ramach Forum Nauczycieli Żeglarstwa, obejmuje uwarunkowania bezpieczeństwa w żegludze jachtowej. Będzie okazja wysłuchania wielu wybitnych specjalistów. Bogdan Matowski z Urzędu Morskiego w Słupsku powie m.in. o błędach w żeglowaniu, a Rafał Wojtyra z PRS o aktualnym stanie prawnym związanym z nadzorem technicznym. Andrzej Królikowski, dyrektor Urzędu Morskiego omówi cel i obszar działania systemu bezpieczeństwa morskiego. Krzysztof Januszewski z SAR przedstawi obowiązujące regulacje prawne oraz rozwiązania techniczne ważne dla osób uprawiających żeglarstwo sportowe i turystyczne. Michał Korneszczuk wyjaśni jak dobrze ubezpieczyć jacht. Kapitan Bogdan Olszewski zreferuje błędy szkoleniowe popełniane przez niedostatecznie przygotowanych instruktorów. Zbigniew Kurowicki, prezes MOPR, opowie o szkoleniach ratowników, edukacji i ekologii, a dyrektor SAR Marek Długosz przedstawi zadania Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w systemie bezpieczeństwa morskiego.

Konferencja - która ma charakter otwarty i bezpłatny - odbędzie się w sobotę 11 kwietnia, w godzinach 8.15 - 19  w Szkole Morskiej w Gdyni - ul Polska 13A, aula 17a, I piętro. Więcej informacji, a także referaty z poprzednich konferencji, znaleźć można na stronie www.fnz.pozz.org.pl, w zakładce Konferencja Bezpieczeństwa.
Tagi: Szkoła Morska, Gdnia, bezpieczeństwo, Pomorski Związek Żeglarski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 June

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852