Natalia Kuczys mistrzynią Europy

czwartek, 30 lipca 2015
z mediów
Wielki sukces odniosła 12-letnia Natalia Kuczys, której udało się wywalczyć złoty medal w Mistrzostwach Europy klasy Open Bic - w kategorii wiekowej U-16. Bardzo dobrze wypadli na Mistrzostwach również pozostali polscy zawodnicy.

Natalia Kuczys

Na piątej pozycji został sklasyfikowany starszy kolega Natalii z klubu MKŻ Arka Gdynia, Mateusz Budzisz. Trzeba tu podkreślić, że konkurencja w zawodach była wyjątkowo zacięta - polskiemu zawodnikowi do trzeciego miejsca zabrakło zaledwie dwóch punktów. W tej samej kategorii wiekowej dobrze wypadli również pozostali żeglarze: Konrad Jasiewicz zajął 17. miejsce, a Roch Osiński 69. Również w niższej kategorii U-13 Polacy osiągnęli dobre wyniki: 11. miejsce zajął Jakub Wiedecheft, 18. była Hania Dmochowska, a 25. Karol Erikson.

Mistrzostwa Europy w klasie żeglarskiej Open Bic odbywały się na jeziorze Garda we Włoszech, w dniach od 22 do 25 lipca. Oprócz Polaków w szranki stanęli tam między innymi zawodnicy Francji, Włoch i Niemiec.
Tagi: Natalia Kuczys, regaty, Open Bic, Włochy, Garda, Arka Gdynia