TYP: a1

Puchar Prezydenta Miasta Gdyni dla MKŻ Arka Gdynia

poniedziałek, 6 lipca 2015
Informacja prasowa | Ewa Górska
Dzisiaj zakończyły się regaty 29. edycji Pucharu Miasta Gdyni. Rywalizacja odbywała się w klasach Laser Radial, Laser 4.7 i Open BIC. W klasyfikacji zespołowej zwyciężył MKŻ Arka Gdynia (168 pkt.), przed CHKŻ Chojnice (80 pkt.) i MBSW Giżycko (69 pkt.). Klub został uhonorowany nagrodą specjalną - Pucharem Przechodnim Prezydenta Miasta Gdyni.

Puchar Miasta Gdyni
Fot. Ewa Górska

Sędzia Główny regat Barbara Grabarz podsumowuje regaty: „Regaty trwały trzy dnia, ale tylko jeden dzień zawodnicy spędzili na wodzie. Dwa pozostałe były bezwietrzne. Pierwszego dnia warunki pogodowe pozwoliły przeprowadzić 4 wyścigi, co pozwoliło uznać regaty za ważne. Podczas wszystkich wyścigów utrzymywał się bardzo równy wschodni wiatr o średniej sile 9 węzłów. Było kilka falstartów i sytuacji protestowych, ale generalnie wyścigi przebiegały bardzo sprawnie."

Dla klasy Radial 4.7 regaty te były eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Eliminacje zostały rozegrane w trzech flotach i czterech kategoriach wiekowych.

Najmłodsi zawodnicy ścigali się na łódce Open BIC– nowej klasie przeznaczonej dla dzieci w wieku 12 – 14 lat, która przygotowuje do pływania na Laserze. Pierwsze miejsce w tej klasie zajęła Natalia Kuczys (MKŻ Arka Gdynia): „Miało być dziewięć wyścigów, ale udało się zrobić tylko cztery. Rywalizacja była ostra, ścigałam się z chłopakami, głównie z Konradem i Mateuszem. Najtrudniejszy był czwarty wyścig, który miał zadecydować czy ten dzień skończę na pierwszym czy drugim miejscu. Walka trwała do ostatniego znaku, udało mi się go wygrać i dzięki temu dzisiaj stanęłam na najwyższym podium."

Andrzej Lutomski, organizator regat: "Zakończyliśmy właśnie 29 edycję jednych z najstarszych gdyńskich regat. W tym roku mieliśmy rekordową liczbę uczestników - 188 młodych zawodników z całej Polski i nawet Białorusi. Całe regaty odbyły się pierwszego dnia w doskonałych warunkach, potem zabrakło wiatru. Jednak te cztery rozegrane wyścigi umożliwiały klasyfikację zawodników do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (zgodnie z wymogami muszą być ważne trzy wyścigi) w klasie Laser 4.7. Obserwując rywalizację na wodzie mogę śmiało stwierdzić, że klasa Laser, szczególnie ta młodsza, rozwija się bardzo dynamicznie. Również Open BIC jest wart uwagi - to szybka i widowiskowa klasa przygotowawcza, bardzo lubiana przez zawodników, jak i widzów."

Pełne wyniki regat na stronie: mkzarka.pl

WYNIKI (podium)

Open BIC:

1. Natalia Kuczys (MKŻ Arka Gdynia)
2. Konrad Jasiewicz (MKŻ Arka Gdynia)
3. Mateusz Budzisz (MKŻ Arka Gdynia)

Laser Radial kobiety:

1. Hanna Romanowska (CHKŻ Chojnice)
2. Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk)
3. Iga Gutkowska (KS AZS UWM Olsztyn)

Laser Radial mężczyźni:

1. Michał Wądek (KW LOK Garland Gliwice)
2. Miłosz Kobusiński (MKŻ Arka Gdynia)
3. Michał Maciszczyk (KS CŻ Szczecin)

Laser 4.7 poniżej 16 lat kobiety:

1. Wiktoria Lehmann (AZS Poznań)
2. Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława)
3. Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Giżycko)

Laser 4.7 poniżej 16 lat mężczyźni:

1. Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko)
2. Piotr Malinowski (MOS SSW Iława)
3. Piotr Ostrowski (UKS FIR Warszawa)

Laser 4.7 poniżej 18 lat kobiety:

1. Ekaterina Sanko (Białoruś)
2. Karolina Mikulec (KŻ Horn Kraków)
3. Aleksandra Puzyna (ŻLKS Poznań)

Laser 4.7 poniżej 18 lat mężczyźni:

1. Wojciech Kamiński (JKW Poznań)
2. Szymon Kowalski (TKŻ Toruń)
3. Damian Kosmalski (CHKŻ Chojnice)
Tagi: Puchar Miasta Gdyni
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922