TYP: a1

MazuryOPEN 2014

czwartek, 8 maja 2014
Informacja prasowa
10 maja 2014, w Mikołajkach na jeziorze Mikołajskie odbędą się regaty MazuryOPEN. W zawodach weźmie udział 20 jachtów walczących o tytuł najszybszej jednostki żaglowej w Polsce.



W zawodach może wziąć udział dowolna jednostka o napędzie żaglowym. Jest jeden puchar dla zwycięzcy. W tych regatach nie ma żadnych ograniczeń, ani przeliczników. Lista zgłoszeń nie jest jeszcze zamknięta i wciąż zgłaszają się kolejne jednostki.

Celem regat MazuryOPEN jest wyłonienie najszybszego jachtu roku. Od lat na forach internetowych toczą się spory o to, który jacht jest najszybszy. Z uwagi na to, że na innych regatach są stosowane różnego rodzaju ograniczenia (np. dotyczące powierzchni żagli, masy jachtu, wyposażenia - np. w spinaker), przeliczniki itd. bardzo trudno jest stwierdzić który jacht faktycznie żegluje najszybciej. Aby rozstrzygnąć ten odwieczny spór zrodził się pomysł na regaty najszybszych jachtów w formule "Total Open": dowolny jacht - dowolnie wyposażony - jeden puchar - jeden zwycięzca.

Podstawowe założenia regat MazuryOPEN:
Uczestnicy startują na dowolnej klasy, dowolnie wyposażonych jachtów o napędzie wyłącznie żaglowym. Dopuszczalne są dowolne modyfikacje jachtów w celu osiągnięcia sukcesu. Jachty ścigają się po trasie w kształcie trójkąta pozwalającej sprawdzić jacht na różnych kursach. Odbędzie się seria wyścigów, w wyniku których zostanie wyłoniony jeden zwycięzca. Zwycięski jacht otrzymuje tytuł najszybszego jachtu roku. Każda załoga może być oprócz kategorii open sklasyfikowana w dowolnie wybranej kategorii - nie otrzymuje jednak tytułu zwycięzcy, gdyż ten może być tylko jeden.

W zeszłorocznej, pierwszej edycji - Tytuł Najszybszego Jachtu Roku 2013 wywalczyła (wygrywając wszystkie trzy wyścigi) załoga jachtu Delphia 24 w składzie: Sternik - Adam Łozowski; Załoga - Maciej Dymerski, Maciej Raszkiewicz, Sebastian Jurkiewicz. Kto wywalczy Puchar w tym roku? Okaże się to już w sobotę.

Szczegóły: www.regaty.mazury.info.pl




TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 lipca

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971