TYP: a1

Film "W poszukiwaniu legendy" w "Kinie pod żaglami"

środa, 11 grudnia 2013
Informacja prasowa
W najbliższy czwartek 12 grudnia o godz. 17 w ramach projektu „Kino pod żaglami” zapraszamy na film Konstantego Kulika „W poszukiwaniu legendy”.

Film z 2007 roku opowiada o 3-miesięcznej wyprawie grupy dwudziestolatków na jachcie „Stary”, która jako najmłodsza załoga na świecie i w rekordowym czasie przepłynęła legendarne Przejście Północno-Zachodnie. Film opowiada też o spotkaniach z miejscowymi ludźmi, żyjącymi według własnych, jakże innych od naszych, zasad. Film wyświetlany był na wielu festiwalach i przeglądach, na Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo dostał nagrodę dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: www.pozz.org.pl i na profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/kino.pod.zaglami

„Kino pod żaglami” to cykl poświęcony filmom o tematyce żeglarskiej. Każdy pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Cykl ten to nowy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowany wspólnie z Andrzejem Minkiewiczem, organizatorem Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.

Projekcje „Kina pod żaglami” odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Dla gości „Kina pod żaglami” na czas pokazów udostępniony jest parking POZŻ. Wstęp wolny.

--
Recenzję książki "Stary", Młodzi i Morze", opowiadającej o tej wyprawie, można przeczytać na Tawernie Skipperów pod adresem: http://www.tawernaskipperow.pl/m-jamkowski-j-waclawski-stary-mlodzi-i-morze,3418,artykul.html
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940