TYP: a1

Kolosowe spotkania w Dworku: "Stary", młodzi i morze

wtorek, 7 stycznia 2014
Informacja prasowa
Pierwsze w 2014 roku Kolosowe spotkanie w krakowskim Dworku Białoprądnickim będzie pełną przygód i humoru opowieścią o grupie dwudziestolatków, którzy na pokładzie jachtu „Stary” opłynęli Amerykę Południową i przez Horn dotarli do Antarktydy – jako najmłodsi Polacy w historii. Kilka lat później jako najmłodsza ekipa na świecie i w rekordowym czasie przepłynęli legendarne Przejście Północno-Zachodnie — z Atlantyku na Pacyfik przez północną Kanadę. To jak żeglarski Everest i K2. Mało kto decyduje się na to przed czterdziestką, oni to zrobili, mając o połowę mniej lat.

W sobotę (11 stycznia, godz. 17.00) zapraszamy do Dworku Białoprądnickiego na spotkanie z Jackiem Wacławskim i Konstantym Kulikiem, którzy opowiedzą o swojej niezwykłej żeglarskiej wyprawie wokół obu Ameryk.

Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja książki Marcina Jamkowskiego i Jacka Wacławskiego „STARY”, MŁODZI I MORZE". Książka jest pochwałą odwagi i szaleństwa jednocześnie. Opowiada o potędze przyjaźni, pasji i upartego dążenia do celu. Przede wszystkim jednak to pean na cześć marzeń, bo - jak piszą autorzy - „wszystko zaczęło się od marzeń. Od postanowienia nastolatków, że w trakcie studiów wybudują jacht, a po otrzymaniu dyplomu popłyną w wielką podróż dookoła świata”. Do książki jest dołączony film w reżyserii Konstantego Kulika "W Poszukiwaniu Legendy".

Sobota, 11 stycznia, godz. 17.00
Dworek Białoprądnicki, Sala Teatralna
Wstęp wolny

Organizatorzy:
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Kolosy.pl

Więcej informacji: www.dworek.krakow.pl/stary-mlodzi-i-morze
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982