TYP: a1

"Drogi za horyzont" – Shanties 2012

sobota, 25 lutego 2012
WM
Myślą przewodnią jednego z piątkowych koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties 2012 były „drogi za horyzont”. Dla każdego z wykonawców, którzy wystąpili tego wieczoru na deskach Rotundy, stwierdzenie to oznaczało coś innego i inna też była jego interpretacja.

Koncert rozpoczął dobrze wszystkim znany zespół Mietek Folk. Jego członkowie szybko rozgrzali publiczność śpiewając znane i lubiane utwory, zachęcając do klaskania i opowiadając dowcipy. W następnej kolejności wystąpił zespół Happy Crew, zachwalany żartobliwie przez prowadzącego koncert Mirosława Kowalewskiego jako „młodość i uroda”, które to cechy Kowal przeciwstawiał „dziadkom” z Mietek Folk. Happy Crew wykonywali utwory prawie bez używania instrumentów. Przy jednej z piosenek towarzyszył im grając na gitarze Andrzej Korycki.

W dalszej kolejności usłyszeliśmy wykonawców, których nie trzeba chyba przedstawiać – byli to Grzegorz „GooRoo” Tyszkiewicz, EKT Gdynia, Stara Kuźnia i na zakończenie Zejman & Garkumpel, wraz z Mirosławem Kowalewskim. Ten ostatni skłonił publiczność nie tylko do klaskania, ale też wstania z miejsc i skakania. W koncercie wziął również udział, ciepło przyjęty przez publiczność zespół Grupa Trzymająca Ster, który jest laureatem tegorocznego Przeglądu Konkursowego Shanties.

W piątek odbyły się również: koncert szanty & rock pod tytułem „To 24 był lutego” oraz koncert pieśni z kubryku „Wesołe życie w Sailor Town”. Oprócz słuchania muzyki odwiedzający Shanties mają możliwość zapoznania się z ofertą na nadchodzący sezon na stoiskach klubów żeglarskich czy armatorów żaglowców, a także posilenia się czymś ciepłym lub procentowym w festiwalowej Tawernie.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 August

Zakończyła się wyprawa jachtu "Dar Opola" (zwana wyprawą "Koral") na Morze Czerwone. Wyprawą na trasie Aden (start 30.12.1959 r.)-Gdynia dowodził Kapitan Bolesław Kowalski. Plonem wyprawy było tysiące eksponatów, które wzbogaciły pracownie uniwersyteckie
niedziela, 14 sierpnia 1960
Urodził się Adam Wolff, doktor nauk historycznych, profesor Polskiej Akademii Nauk, kapitan jachtowy i żeglarz regatowy, olimpijczyk z 1928 r., współtwórca polskiego żeglarstwa regatowego, autor wielu publikacji żeglarskich
poniedziałek, 14 sierpnia 1899
Z Dżakarty w kierunku Australii wypływa Abel Tasman
czwartek, 14 sierpnia 1642