TYP: a1

Delphia 24: Vectra Sailing Team pierwsza w Gdyni

wtorek, 3 czerwca 2014
Informacja prasowa
Regaty Delphia
Fot. Bartosz Modelski
Drugie regaty sezonu 2014 za nami. W miniony weekend w Gdyni odbyły się VIII Regaty o Puchar Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej. Na pierwszym miejscu ponownie załoga Vectra Sailing Team. Na kolejnych lokatach, po małej roszadzie względem zawodów w Turawie, ekipy APOTEX i CELLFAST.

I tym razem żeglarze nie mogli narzekać na pogodę. Co prawda w sobotę nie pozwoliła na dokończenie jednego wyścigu, za to w niedzielę wiało już bardzo równo. Na starcie regat w klasie Delphia 24 stanęło tym razem dziewięć jachtów. Paweł Oskroba z załogą z Vectra Sailing Team już w sobotę wysunął się na prowadzenie – trzykrotnie przekraczając metę na drugiej pozycji, zapewnili sobie pozycję lidera wyścigu.

W niedzielę stawka była niesamowicie wyrównana i wokół podium zrobiło się bardzo ciasno. Ostatecznie pierwsze miejsce utrzymała Vectra Sailing Team w składzie Paweł Oskroba, Krzysztof Łodyga, Waldemar Sałata i Remigiusz Horodyski. Po wyścigu zapytaliśmy Pawła Oskrobę o wrażenia ze startów i emocje po drugiej z rzędu wygranej:

- Drugie zwycięstwo, tak, ale nie było takie proste. Pojawiły się nowe załogi, inny akwen. Muszę przyznać, że walka była zacięta, aż do ostatniego wyścigu. Jak najbardziej jesteśmy zadowoleni ze startów w Gdyni, a zwłaszcza z kolejnego pierwszego miejsca. Pogoda szczególnie nam tu dopisała. Przyjemny wiatr. Co prawda w sobotę troszeczkę zawiódł, ale dzisiaj udało się nam rozegrać trzy wyścigi przy równym wietrze. – A jakie plany w najbliższym czasie? – Będziemy się teraz przygotowywać do kolejnych regat, które mamy dopiero za miesiąc. Czeka nas więc trochę treningów, trochę pracy przy sprzęcie.

Również Jacek Górecki z teamu Cellfast, podkreśla równe warunki wiatrowe – Generalnie zawody udane, chociaż mogło być lepiej, zwłaszcza, że tak niewiele zabrakło do pierwszego miejsca. Łódka chodzi bardzo dobrze, załoga musi się jeszcze z łódką doszlifować. Dziś walka była wyjątkowo wyrównana, bo wiatr był bardzo wyrównany. Życzymy nam wszystkim, aby cały sezon taka pogoda dopisywała.

Oprócz klasy Delphia 24, w regatach startowały też załogi Delphia 28, gdzie wygrała ekipa jachtu Witomino z Krzysztofem Bigusem na sterze oraz Skippi 650 – pierwsze miejsce wywalczył Piotr Cichocki z załogą na jachcie Fan Club Skippi 650.

Kolejny start załóg Delphia 24 już za niespełna miesiąc, 28-29 czerwca w gdańskich Górkach Zachodnich, podczas regat Nord CUP 2014. Mamy nadzieję, że załogi stawią się na starcie w jeszcze liczniejszym składzie.

Pełne wyniki regat i aktualny ranking – na stronie Stowarzyszenia delphia24.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 August

Zakończyła się wyprawa jachtu "Dar Opola" (zwana wyprawą "Koral") na Morze Czerwone. Wyprawą na trasie Aden (start 30.12.1959 r.)-Gdynia dowodził Kapitan Bolesław Kowalski. Plonem wyprawy było tysiące eksponatów, które wzbogaciły pracownie uniwersyteckie
niedziela, 14 sierpnia 1960
Urodził się Adam Wolff, doktor nauk historycznych, profesor Polskiej Akademii Nauk, kapitan jachtowy i żeglarz regatowy, olimpijczyk z 1928 r., współtwórca polskiego żeglarstwa regatowego, autor wielu publikacji żeglarskich
poniedziałek, 14 sierpnia 1899
Z Dżakarty w kierunku Australii wypływa Abel Tasman
czwartek, 14 sierpnia 1642