TYP: a1

Delphia 24: kurs na Nord CUP

wtorek, 24 czerwca 2014
Informacja prasowa
Delphia 24
Fot. Bartosz Modelski
W najbliższy piątek startują IX regaty Nord CUP, które potrwają aż do niedzieli (27.06-6.07.2014). W trakcie regat rywalizować będą ze sobą także załogi Delphia 24 OD, dla których są do zawody zaliczane do Pucharu Polski. Starty zespołów klasy Delphia 24 zaplanowane są na sobotę i niedzielę (28-29.06).

Jak na razie zarejestrowało się 9 załóg, w tym aktualny lider Pucharu, Vectra Sailing Team z Pawłem Oskrobą, a także oba zespoły, które zajmują ex aequo drugą i trzecią pozycję, czyli Apotex Sailing Team i Cellfast Sailing Team. Wśród dotychczas zarejestrowanych jachtów pojawi się też ekipa POL 27 z Błażejem Łukomskim z Jacht Klubu Wielkopolskiego, dla których będzie to pierwszy start w ramach tegorocznego Pucharu Polski. Aktualna klasyfikacja sterników dostępna jest na stronie Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24. Warto dodać, że najbliższe zawody, poza trzecią odsłoną Pucharu Polski, to także Delphia Yachts Kot Cup.

Drużyny regularnie trenują przed startem w Gdańsku. Załoga Cellfast Sailing Team ponownie wygrała regaty o Puchar Prezesa Krośnieńskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, zdobywając go tym samym już trzeci raz z rzędu. Załogi Marine Works i Delphia Yachts/Pantaenius przez cały miesiąc brały udział w Środowym Nord CUP'ie Klubowym, który odbywał się co tydzień na Górkach Zachodnich w Gdańsku, zaś żeglarze Indygo Sailing Team pływali ostatnio na wodach poznańskiego Kiekrza.

Podczas starów w nadchodzący weekend zapowiada się ostra rywalizacja. Kto zwycięży tym razem? Czy Paweł Tarnowski i Apotex Sailing Team obroni tytuł wywalczony w ubiegłym roku? A może Paweł Oskroba i Vectra Sailing Team wygra po raz trzeci w tym sezonie? Poziom załóg klasy Delphia 24 jest bardzo wyrównany, więc możemy się spodziewać wszystkiego. Oby tylko pogoda i wiatr dopisały.

Do zobaczenia na IX regatach Nord CUP!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891