TYP: a1

ABC Żeglarstwa - popłyń z nami!

czwartek, 20 lutego 2014
Informacja prasowa | MOSiR Gdańsk
ABC Żeglarstwa
Pierwsza edycja kursu ABC Żeglarstwa już za nami. Jako że zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem, a uczestnicy byli naprawdę zadowoleni, postanowiliśmy uruchomić drugą edycję.

Zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek 3 marca 2014 r. i trwać będą przez trzy następne dni, do czwartku, w godz. 16:00-18:00. STS Generał Zaruski, który będzie gościł uczestników kursu, zacumowany jest w nowej marinie "Sienna Grobla" w Gdańsku, przy ul. Na Stępce 6 (ok. 800m dalej niż główna marina przy ul. Szafarnia; po tej samej stronie Motławy, idąc w kierunku wyjścia na Zatokę Gdańską).

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą kurs i spełnią kryteria rekrutacyjne będą mieli możliwość popłynięcia w pełnomorski rejs na „Generale Zaruskim”!

Zapraszamy osoby w wieku 15-25 lat. Aby wziąć udział w kursie należy pobrać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zaruski.pl, wypełnić go i wysłać na adres mailowy: piotr.krolak@mosir.gda.pl.

Grupa składa się z 10 osób. O zakwalifikowaniu się na kurs decyduje prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy i kolejność zgłoszeń. Kurs jest bezpłatny!

W programie:

Poniedziałek, 03.03.2014 r.
Dlaczego warto żeglować - wprowadzenie
Historia żeglarstwa – ewolucja żeglarstwa, wielkie wyprawy, historia STS "Generał Zaruski"

Wtorek, 04.03.2014 r.
Specyfika życia na jachcie – podział na wachty, obyczaje i tradycje żeglarskie
Wiadomości o jachtach żaglowych – praktyczne poznanie budowy STS "Generał Zaruski"

Środa, 05.03.2014 r.
Podstawy nawigacji i meteorologii – nauka pracy z mapą, poznanie działania urządzeń nawigacyjnych, pozyskiwanie i analiza prognozy pogody

Czwartek, 06.03.2014 r.
Bezpieczeństwo na jachcie
Konkurs z nagrodami - podsumowanie wiedzy zdobytej podczas kursu
Co dalej? Propozycje żeglarskie na przyszłość

Zapraszamy!
TYP: a3

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 lipca

Pierwsze okrążenie Przylądka Horn przez Wollema Schontena.
poniedziałek, 25 lipca 1616
Zmarła Krystyna Eisele, honorowy wicekomandor Yacht Klubu Polski, Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego, sędzia klasy państwowej.
niedziela, 25 lipca 2004
Zmarł Jerzy Fijka, sekretarz, a następnie redaktor naczelny "Żagli", fotografik, animator polskiego żeglarstwa.
wtorek, 25 lipca 1995
Na pokładzie s/y "Jurand" w Trzebieży zmarła Elżbieta Kazimierczuk-Dziewulska, organizatorka wielu kursów żeglarskich w Trzebieży, Jastarni, Zegrzynku, była instruktorem żeglarstwa, przodownikiem turystyki żeglarskiej PTTK, żoną znanego autora podręcznikó
sobota, 25 lipca 1981
Towarzystwo Przyjaciół Sportów Wodnych (pierwsza organizacja sportowo-żeglarska w odrodzonej Polsce) zorganizowało pierwsze regaty żeglarskie na wodach Jeziora Charzykowskiego.
niedziela, 25 lipca 1920
Inwazja floty angielskiej na Antwerpię.
wtorek, 25 lipca 1809