TYP: a1

ABC Żeglarstwa - popłyń z nami!

czwartek, 20 lutego 2014
Informacja prasowa | MOSiR Gdańsk
ABC Żeglarstwa
Pierwsza edycja kursu ABC Żeglarstwa już za nami. Jako że zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem, a uczestnicy byli naprawdę zadowoleni, postanowiliśmy uruchomić drugą edycję.

Zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek 3 marca 2014 r. i trwać będą przez trzy następne dni, do czwartku, w godz. 16:00-18:00. STS Generał Zaruski, który będzie gościł uczestników kursu, zacumowany jest w nowej marinie "Sienna Grobla" w Gdańsku, przy ul. Na Stępce 6 (ok. 800m dalej niż główna marina przy ul. Szafarnia; po tej samej stronie Motławy, idąc w kierunku wyjścia na Zatokę Gdańską).

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą kurs i spełnią kryteria rekrutacyjne będą mieli możliwość popłynięcia w pełnomorski rejs na „Generale Zaruskim”!

Zapraszamy osoby w wieku 15-25 lat. Aby wziąć udział w kursie należy pobrać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zaruski.pl, wypełnić go i wysłać na adres mailowy: piotr.krolak@mosir.gda.pl.

Grupa składa się z 10 osób. O zakwalifikowaniu się na kurs decyduje prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy i kolejność zgłoszeń. Kurs jest bezpłatny!

W programie:

Poniedziałek, 03.03.2014 r.
Dlaczego warto żeglować - wprowadzenie
Historia żeglarstwa – ewolucja żeglarstwa, wielkie wyprawy, historia STS "Generał Zaruski"

Wtorek, 04.03.2014 r.
Specyfika życia na jachcie – podział na wachty, obyczaje i tradycje żeglarskie
Wiadomości o jachtach żaglowych – praktyczne poznanie budowy STS "Generał Zaruski"

Środa, 05.03.2014 r.
Podstawy nawigacji i meteorologii – nauka pracy z mapą, poznanie działania urządzeń nawigacyjnych, pozyskiwanie i analiza prognozy pogody

Czwartek, 06.03.2014 r.
Bezpieczeństwo na jachcie
Konkurs z nagrodami - podsumowanie wiedzy zdobytej podczas kursu
Co dalej? Propozycje żeglarskie na przyszłość

Zapraszamy!
TYP: a3

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 kwietnia

Na "Down Star" zakończył rejs dookoła świata George Fairle.
wtorek, 27 kwietnia 1965
Odbył się w Warszawie Zjazd Delegatów YKP; zjazdowi przewodniczył Ludwik Szwykowski, jeden z założycieli YKP. Na zjeździe wybrano nowy zarząd z prezesem Bronisławem Barylskim na czele.
niedziela, 27 kwietnia 1947
W Warszawie umiera Antoni Dobrowolski (urodzony w 1872 r.) profesor, geograf, uczestnik wyprawy arktycznej na belgijskim żaglowcu "Belgica", przyczynił się do powstania pierwszej polskiej stacji artycznej na Wyspie Niedźwiedziej.
wtorek, 27 kwietnia 1954
Urodził się Samuel Morse, twórca alfabetu Morse'a.
środa, 27 kwietnia 1791
Na Filipinach w walce z tubylcami ginie Ferdynand Magellan.
sobota, 27 kwietnia 1521