TYP: a1

50. Etapowe Regaty Turystyczne: Przywiało i zastopowało

poniedziałek, 21 lipca 2014
Informacja prasowa | Piotr Stelmarczyk
50 Etapowe Regaty Turystyczne
Dzisiaj rano żeglarze 50 Etapowych Regat Turystycznych przeczytali następująca prognozę pogody:

PROGNOZA DLA POLSKIEJ STREFY BRZEGOWEJ: OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM

Wiatr północno-wschodni 3 do 5, na zachodzie wzrastający na 5 do 6, w porywach 7 w skali Beauforta. Stan morza 2 do 3, Zalewu Wiślanego 1 do 2. Widzialność dobra, początkowo umiarkowana do słabej. Początkowo miejscami zamglenie lub mgła. Na odprawie kapitanów o godz. 08.30 decyzja Sędziego Głównego i Organizatora Regat była oczywista – stoimy w Świnoujściu. Żeglarze przyjęli tą decyzję z pełną aprobatą.

Niestety, oznacza to że nie popłyniemy do Dziwnowa i Kamienia Pomorskiego. Odwołano przygotowania do przyjęcia żeglarzy. Żeglarze bardzo chcieliby odwiedzić te dwa gościnne miasta, ale bezpieczeństwo załóg to podstawowe kryterium decyzji.

Na jutro, wtorek 22 lipca, zaplanowano wyścig na Zalewie Szczecińskim, a potem wpłynięcie do Mariny Wolin. W środę planujemy postój w Wolinie, a od czwartku wracamy do realizacji zaplanowanych wyścigów: w czwartek Wolin – Nowe Warpno, piątek Nowe Warpno – Stepnica, a w sobotę Stepnica – Trzebież.
Piotr Stelmarczyk, 21.07.2014 r., Świnoujście
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911