TYP: a1

Z cyklu Gdzie na czarter jachtu: Wyspy Jońskie

piątek, 22 czerwca 2018
Monika Frenkiel

Wyspy Jońskie to zdecydowanie najpiękniejszy zakątek Grecji a jeden z najpiękniejszych w Europie. Nic dziwnego, że tak chętnie wybiera się je na miejsce wakacyjnych wypadów.

[t]Korfu[/t] [s]Fot. Wikipedia[/s]

Wyspy Jońskie to grupa 7 wysp, z których najciekawszą jest Korfu, największą – Kefalina, nazywana potocznie Kefalonią, z najpiękniejszą plażą świata. Czego możemy być pewni wybierając się na wyspy? Ano, że będziemy mieli mnóstwo pięknych widoków, mnóstwo słońca (od kwietnia do października opady są minimalne) i możemy przebierać wśród turystycznych atrakcji w różnych stylach. W Korfu i Levkas napotkamy weneckie zamki, Itaka przypomni nam Odyseusza i Homera, Zakynthos zauroczy nas klifami w Keri oraz błękitnymi grotami. Dodatkową atrakcją dla żeglarzy będą osłonięte wody, ląd w zasięgu wzroku i krótkie, łatwe  przeloty.

Jak już wspomnieliśmy, najciekawszą z wysp jest Korfu, z jednej strony ciesząca oko zielonymi wzgórzami, w części północnej budząca respekt klifami. Co warto tu odwiedzić? Zamek Angelocasto, najpiękniejszy na wyspach Jońskich. Wzniesiony w XIII wieku nad 200-metrowym klifem robi wrażenie niezależnie od tego, czy oglądamy go od strony morza czy lądu. Również na Korfu znajduje się Pałac Achilleion, wspaniała rezydencja cesarzowej Sissi, z przepięknym ogrodem. No i wreszcie – choć nie jest to ostatnia warta zobaczenia rzecz – warto wybrać się na zwiedzanie klasztoru Theotokou. Ten biały klasztor z XII wieku otoczony jest pełnym kwiatów ogrodem pełnym kotów, a tutejsi mnisi chętnie przyjmują turystów chętnych do zwiedzania klasztoru i muzeum ikon. A ci, którzy lubią piękne widoki, powinni udać się na przylądek Drastis, żeby popodziwiać panoramę i turkusowe morze z klifów.

Największa z wysp, Kefalonia, poza wspaniałymi plażami, czyli Myrtos albo  Petani ma do zaoferowania piękny widok z tutejszego szczytu ( o ile nie boicie się trekkingu), czyli góry Ainos (1600 m n. p. m.). Lefkada zachwyca „kozim portem” – nie, nie pasą się tam kozy (już), ale na tę plażę można dostać się długimi schodami. Sama plaża to jeden z najpopularniejszych widoków znajdujących się na pocztówkach z Grecji.

Jak już jesteśmy na Wyspach Jońskich, trudno ominąć Itakę. Także ze względu na jej miejsce w kulturze – stąd przecież miał pochodzić słynny grecki bohater, żeglarz i podróżnik, Odyseusz. Itaka to niewielka wyspa (niecale 100 m kw), miejsce dla ludzi lubiących spokój, a zamiast na imprezy i dyskoteki należy się tutaj nastawić na piesze wędrówki i trekking. Z kolei Zakynthos warto odwiedzić w sierpniu, kiedy to miejscowa ludność organizuje trzydniowe święto ku czci świętego Dionizego.

 

PROMOCJA

Jeśli interesuje Was czarter jachtu na Wyspach Jońskich (Lefkas, Corfu, Preveza), podajemy kilka atrakcyjnych ofert. Promocja obowiązuje przy zgłoszeniu od 23.06.2018 do 01.06.2018. Osoby zainteresowane promocją zapraszamy do kontaktu na info@tawernaskipperow.pl

Sun Odyssey 509
rocznik 2015
Data: 2018-07-07
Okres: 7 dni
Lefkas
Koje: 10
Kabiny: 3
5800 €
Rabat 44 %
3828 €

Bavaria Cruiser 41
rocznik 2015
Data: 2018-07-07
Okres: 7 dni
Preveza – Corfu (one way)
Koje: 7
Kabiny: 3
3250 €
Rabat 25 %
2437 €

Lagoon 420
rocznik 2008
Data: 2018-09-29
Okres: 7 dni
Lefkas
Koje: 8+1
Kabiny: 4+1
5000 €
Rabat 34 %
3200 €

Tagi: promocja, Wyspy Jońskie, Grecja, czarter jachtu, czarter jachtów, Corfu, Lefkas, Preveza
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 March

Z Kep (w Kambodży) na "Marie Therese" wyruszył w swój pierwszy rejs Bernard Moitessier; rozbił się na rafach w pobliżu wyspy Diego Garcia.
wtorek, 25 marca 1952
Zmarł Tadeusz Adamowicz, żeglarz i instruktor żeglarstwa, autor m.in. podręcznika "Komendy żeglarskie".
wtorek, 25 marca 1980
Urodził się Karol Olgierd Borchardt, kapitan żeglugi wielkiej, znany głównie jako autor książek marynistycznych, m.in. "Znaczy kapitan", "Krążownik spod Samosierry".
sobota, 25 marca 1905