TYP: a1

Symulator jednego z największych portów w Europie

wtorek, 25 marca 2014
Joanna Szumowska
Do sklepów trafiła gra komputerowa "Symulator portu", w której gracz wciela się w rolę zarządcy jednego z największych portów w Europie.Porty przeładunkowe to jeden z kluczowych elementów współczesnego systemu transportu morskiego. Ekipa deweloperska Contendo postanowiła w realistyczny sposób przedstawić złożoność procesów logistycznych zachodzących przy załadunku i rozładunku towarów na statkach.

Gracz zostaje zarządcą jednego z największych portów w Europie i obsługuje wielotonowe maszyny. Kieruje najważniejszymi procesami: koordynuje ruch wielkich kontenerowców, zajmuje się załadunkiem i rozładunkiem towarów, ich przewożeniem z miejsca na miejsce i przechowywaniem. Od umiejętności gracza zależy sprawność funkcjonowania portu. Dla graczy przygotowano 20 wymagających misji. Dostępny jest tryb kariery oraz pojedynczych misji. Portem zarządza się przy pomocy wyspecjalizowanych maszyn, takich jak suwnice, wozy bramowe, dźwigi, wózki widłowe, chwytniki.
Gra jest dostępna jest w serii Wydawnictwa Techland - Klasyka Symulatorów w cenie 19,90 zł na platformę PC, w polskiej wersji językowej.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 July

Wystartował w regatach Chicago-Mackinac Race 1999 polonijny jacht "Gemini". Był pierwszym jachtem zbudowanym w Polsce, który wziął udział w regatach Chicago-Mac. Załogę prowadzoną przez Andrzeja W. Piotrowskiego stanowili żeglarze polonijni z Chicago i ok
sobota, 10 lipca 1999
W pierwszy rejs wypływa "Dar Młodzieży".
sobota, 10 lipca 1982
W Kopenhadze miało miejsce rozpoczęcie kolejnej edycji "Operacji Żagiel", skąd flotylla statków i jachtów żaglowych pożeglowała do Gdyni, gdzie odbyły się główne imprezy towarzyszące. Pierwszy na mecie w Gdyni w klasie żaglowców był "Towariszcz".
środa, 10 lipca 1974