Polskie stocznie. Vistula Cruiser – tramwaj zwany… marzeniem

czwartek, 4 sierpnia 2016
Anna Ciężadło
Stocznia została założona przez Łukasza Krajewskiego, który bezskutecznie poszukiwał łodzi idealnej, przeznaczonej do komfortowego przemieszczania się po rzekach i kanałach Europy. Niestety, żadna z jednostek nie spełniała wszystkich założeń dotyczących zanurzenia, ciężaru, a przede wszystkim komfortu podróżowania. W ten sposób powstała pierwsza jednostka Vistula Cruiser 30 – łódź szyta na miarę marzeń, zapewniająca wszystko to, czego brakowało innym modelom: bezpieczeństwo, komfort, lekkość a nawet bagażnik na rowery.Co robią?

Vistula Cruiser 30 nie jest przeznaczona do oglądania, ale do pływania lub… balowania. Wysokie burty i kanciasta nadbudówka nie nawiązują może stylistycznie do jednostek spotykanych w Abu Dhabi, ale też wcale nie tam Vistula ma pływać. Z założenia jest to bowiem łódź przeznaczona na polskie lub, mówiąc szerzej, europejskie rzeki i kanały, z wszystkimi ich urokami: wąskimi przesmykami, małą głębokością i niespodziewanymi przeszkodami na szlaku.

Vistula Cruiser zaskakuje jednak nowoczesnym i komfortowym wnętrzem, wyposażonym we wszystko to, co potrzebne jest do dobrej zabawy: ogrzewanie, wygodne kanapy, DVD i bardzo pojemne bakisty. A co najważniejsze – łódź jest stosunkowo tania, więc jest idealną propozycją nie tylko dla firm, ale też dla zupełnie prywatnych podróżników, pragnących zwiedzić Europę z pokładu własnej jednostki. W przygotowaniu jest też kolejny model – Vistula Cruiser 40, który ma zostać wyposażony w Diesla o mocy 60 KM.

Dla kogo to robią?

Vistula Cruiser 30 to propozycja dla podróżników, ludzi lubiących imprezy na wodzie, hoteli, firm, a także… rodzin z dziećmi, pragnących w komfortowy i nietuzinkowy sposób spędzić wakacje i zwiedzić kawałek świata. Łodzie uczestniczą w organizowanych każdego roku ekspedycjach po rzekach Europy, wiec testowane są na bieżąco i w różnych warunkach - od zimnych wód Holandii, przez nasza Wisłę, aż po ciepłe rzeki w kraju Bratanków.

Vistula cruiser w pigułce:

Adres: BIURO FIRMY KRAJEWSKI TC / ŻEGLUGI WIŚLANEJ, uL. Ciężkowicka 130, 43-600 Jaworzno

Ilość pracowników: 10

Specjalizacja: jachty motorowe (houseboaty)

Modele: VISTULA CRUISER 30

Tagi: stocznia, houseboat, Vistula Cruiser
TYP: a3
0 0
Komentarze