Polskie stocznie. GEMINI: Łódka Bols i smoki

wtorek, 26 lipca 2016
Anna Ciężadło
Gemini jest prywatną stocznią jachtowa, założoną przez Ryszarda Bobrowskiego. Firma produkuje jachty oraz łodzie motorowe, a także różnego rodzaju sprzęt pływający, jak łodzie wioślarskie, kajaki, kanu oraz smocze łodzie. Stocznia jest jedyną firmą w Polsce, stosująca zaawansowane technologie: vacuum bagging, resin infusion systems oraz prepregs.Co robią?
Stocznia przede wszystkim koncentruje się na produkcji łodzi oraz wyrobów z wysokiej jakości laminatu, ale podejmuje też innego rodzaju przedsięwzięcia, będąc krajowym liderem w dziedzinie produkcji jednostek prototypowych oraz nietypowych zamówień.
Ze stoczni GEMINI wyszły między innymi łodzie, wyprodukowane na zlecenie MK Cafe, w tym MK Cafe ILC 40, która w 1997 roku zajęła pierwsze miejsce w nieoficjalnych drużynowych regatach Admiral’s Cup.

GEMINI jest również twórcą łodzi Corby 29, które stocznie stworzyła całkowicie od podstaw. Dziś Corby 29, ze względu na ciekawą sylwetkę oraz doskonałą jakość, znane są w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, a nawet w Hong Kongu. GEMINI wykonała także model pełnomorskiego jachtu „Łódki Sport”, który wystąpił w reklamie Bols.

Specjalnością stocznie są również tak zwane smocze łodzie, stanowiące odpowiedź na zapytania klientów z całego0 świata. Smocze łodzie charakteryzują się nie tylko najwyższą jakością wykonania i dopracowaniem szczegółów (łodzie posiadają certyfikat federacji smoczych łodzi IBDF), ale również łatwością demontażu głowy i ogona smoka, co znacznie ułatwia transport łodzi.

Ponadto, stocznia zajmuje się również remontami jednostek pływających oraz tak zwanym finishingiem.

Dla kogo to robią?
GEMINI, ze względu na swoja specjalizację, znajduje klientów w różnych zakątkach świata – od Europy, po Amerykę Północną i Azję.

GEMINI w pigułce


Adres: GEMINI Ryszard Bobrowski, Ul. Jarzębinowa 111, 83-304 Zaleskie Piaski

Ilość pracowników: 10- 25

Specjalizacja: Jachty żaglowe, motorówki, smocze łodzie, finishing i remonty

Modele: Jachty żaglowe: -MK Café 24, ILC 40, CORBY 29, łódka Sport
Motorówki: KATAMA 30, HOOD 50,
Smocze łodzie

Tagi: stocznia, Gemini
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 May

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520