Polskie stocznie. GEMINI: Łódka Bols i smoki

wtorek, 26 lipca 2016
Anna Ciężadło
Gemini jest prywatną stocznią jachtowa, założoną przez Ryszarda Bobrowskiego. Firma produkuje jachty oraz łodzie motorowe, a także różnego rodzaju sprzęt pływający, jak łodzie wioślarskie, kajaki, kanu oraz smocze łodzie. Stocznia jest jedyną firmą w Polsce, stosująca zaawansowane technologie: vacuum bagging, resin infusion systems oraz prepregs.Co robią?
Stocznia przede wszystkim koncentruje się na produkcji łodzi oraz wyrobów z wysokiej jakości laminatu, ale podejmuje też innego rodzaju przedsięwzięcia, będąc krajowym liderem w dziedzinie produkcji jednostek prototypowych oraz nietypowych zamówień.
Ze stoczni GEMINI wyszły między innymi łodzie, wyprodukowane na zlecenie MK Cafe, w tym MK Cafe ILC 40, która w 1997 roku zajęła pierwsze miejsce w nieoficjalnych drużynowych regatach Admiral’s Cup.

GEMINI jest również twórcą łodzi Corby 29, które stocznie stworzyła całkowicie od podstaw. Dziś Corby 29, ze względu na ciekawą sylwetkę oraz doskonałą jakość, znane są w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, a nawet w Hong Kongu. GEMINI wykonała także model pełnomorskiego jachtu „Łódki Sport”, który wystąpił w reklamie Bols.

Specjalnością stocznie są również tak zwane smocze łodzie, stanowiące odpowiedź na zapytania klientów z całego0 świata. Smocze łodzie charakteryzują się nie tylko najwyższą jakością wykonania i dopracowaniem szczegółów (łodzie posiadają certyfikat federacji smoczych łodzi IBDF), ale również łatwością demontażu głowy i ogona smoka, co znacznie ułatwia transport łodzi.

Ponadto, stocznia zajmuje się również remontami jednostek pływających oraz tak zwanym finishingiem.

Dla kogo to robią?
GEMINI, ze względu na swoja specjalizację, znajduje klientów w różnych zakątkach świata – od Europy, po Amerykę Północną i Azję.

GEMINI w pigułce


Adres: GEMINI Ryszard Bobrowski, Ul. Jarzębinowa 111, 83-304 Zaleskie Piaski

Ilość pracowników: 10- 25

Specjalizacja: Jachty żaglowe, motorówki, smocze łodzie, finishing i remonty

Modele: Jachty żaglowe: -MK Café 24, ILC 40, CORBY 29, łódka Sport
Motorówki: KATAMA 30, HOOD 50,
Smocze łodzie

Tagi: stocznia, Gemini
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 July

W wieku 73 lat umiera Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni kapitan "Daru Pomorza".
sobota, 20 lipca 1985
Do eksploatacji wszedł jacht "Stomil" typu Draco zbudowany w szczecińskiej stoczni jachtowej. Przez 26 lat był użytkowany przez AKŻ w Łodzi; po wypadku w Świnoujściu przez 10 lat stał w hangarze.
środa, 20 lipca 1977
Rozpoczęła się w Gdyni Operacja Żagiel 1974 r. po raz pierwszy organizowana w Polsce.
sobota, 20 lipca 1974
Po udziale w regatach samotnych żeglarzy Davis Lewis wraz z żoną i dwójką małych dzieci wyruszył w rejs dookoła świata na katamaranie "Rehu Moana"; pierwszy etap rejsu prowadził z Newport, przez Cieśninę Magellana do Auckland w Nowej Zelandii, a powrotny
poniedziałek, 20 lipca 1964
Podpisanie umowy między władzami polskimi i konsorcjum francusko-polskim o budowie Basenu Żeglarskiego w Gdyni.
piątek, 20 lipca 1934
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, geolog i geograf, badacz Ameryki Północnej, później prowadził badania na Hawajach, Nowej Zelandii i Australii. Powrócił do Anglii w 1843 r., a dwa lata później wydał swoje główne dzieło - monografię Nowej Południowej W
czwartek, 20 lipca 1797
"Dar Pomorza" wychodzi w pierwszy powojenny rejs szkolny - do Marsylii; komendantem statku był Stefan Gorazdowski.
sobota, 20 lipca 1946
Startuje I edycja regat Kieler Woche.
czwartek, 20 lipca 1882