Polskie stocznie. DALPOL-YACHT - śląscy wodniacy z fantazją

środa, 13 lipca 2016
Anna Ciężadło
Początki działalności stoczni to rok 1998, kiedy zajmowała się ona głównie remontami oraz tworzeniem jachtów na zlecenie. Przełom nastąpił w 2001 roku, kiedy firma kupiła formę Focusa 690 oraz nawiązała współpracę z doskonałym konstruktorem, dr inż. Jerzym Pieśniewskim. Od tego czasu stocznia rozwijała się, i nadal rozwija, poszerzając swoja ofertę o kolejne ciekawe modele.Co robią?

Doświadczenie, jakie zdobyła stocznia przez kolejne lata oraz sugestie klientów, poszukujących nieco bardziej pojemnej od Focusa łodzi, doprowadziły do decyzji o zaprojektowaniu nowej łodzi – Phobosa 24. Jacht, dzięki świetnym parametrom nautycznym oraz pojemnemu i ergonomicznemu wnętrzu, okazał się wyjątkowo udaną konstrukcją, co docenili zarówno armatorzy, jak i organizatorzy BOATSHOW 2005 i 2006.

Kolejnym dzieckiem DALPOLA był JUMPER 19 – niewielki jachcik, dedykowany do pływania rekreacyjnego, ale świetnie radzący sobie również w rywalizacji z innymi jednostkami.

W 2007 roku stocznia zaprezentowała największą jak dotąd jednostkę – luksusowego PHOBOSA 29, łączącego w sobie wysoki komfort pływania oraz niezwykłą szybkość. W kolejnym roku stocznia stworzyła PHOBOSA 25, nawiązującego stylistycznie do jachtów śródziemnomorskich, a ze względu na niewielkie rozmiary, pozwalającego na żeglugę bez uprawnień.

Stocznia oferuje również PHOBOSY w wersjach 21, 24,5 i 27, a także 22, wyróżniającego się sportowym zacięciem i doskonałymi parametrami nautycznymi, co umożliwia start w regatach.

Stocznia praktycznie każdego roku prezentuje nowy model jachtu, nie poprzestając jednak na żaglówkach: spod znaku DALPOL wyszedł również komfortowy jacht spacerowy PHOENIX 800, będący typowym house botem, przeznaczonym do pływania po jeziorach, kanałach i rzekach.

Dla kogo to robią?

Wspaniałe osiągi, wysoki komfort oraz ergonomia łodzi spod znaku DALPOL sprawiły, iż zostały one docenione zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przez armatorów z różnych stron świata. Dziś DALPOL YACHT posiada dilerów w Czechach, Niemczech, Austrii, na Węgrzech, w Rosji, Finlandii, Szwecji oraz Norwegii.

DALPOL-YACHT w pigułce

Adres:
PPHU Dalpol Palion Tomasz, ul. Hadamika 20, 41-103 Siemianowice Śląskie

Liczba pracowników:
30

Specjalizacja:
jachty żaglowe, jachty spacerowe

Modele:
JUMPER 19, PHOBOS 18, 19, 21, 22, 24, 24.5, 25, 27, 29, PHOENIX 800Tagi: stocznia, jacht. Dalpol
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851