TYP: a1

Legendarny Ritz-Carlton na wodzie

czwartek, 18 października 2018
Z mediów

Ritz-Carlton to nie tylko hotelowa marka. To symbol luksusu. Legenda. Jednak, jak się okazuje, marka, choć z wieloletnią tradycją, nie unika nowych wyzwań. Tym razem nowy hotel postanowiła umieścić... na wodzie. A dokładnie zbudować luksusowy hotelowy jacht.

[t][/t] [s]Fot. Ritz-Carlton[/s]

Wszystkiemu winni są, oczywiście, Amerykanie, którzy potrzebują wizualnych wyznaczników luksusu. A czy jest lepszy tego znak, niż nazwa Ritz-Carlton? Dlatego stworzono nową markę luksusowych jednostek wycieczkowych, Ritz-Carlton Yacht Collection. Do zaprojektowania nowych jednostek zatrudniono najlepszych na świecie specjalistów od luksusowych jachtów, szwedzkie studio Tillberg Design of Sweden. Wyzwaniem jednak było znalezienie stoczni, która podejmie się realizacji tego delikatnego przedsięwzięcia. Po długich poszukiwaniach padło na Hijos De J. Barreras w hiszpańskim Vigo.

Wycieczkowce luksusowej sieci mają być docelowo trzy. Budowa pierwszego rozpoczęła się w styczniu tego roku a w ubiegłym tygodniu zwodowano kadłub. Do zakończenia prac jeszcze daleko (trzeba zamontować instalacje a przede wszystkim – urządzić odpowiednio wnętrza). Co ciekawe, statek ma być bardziej kameralny niż gigantyczne wycieczkowce - ma mieć 190 metrów długości, 11 pokładów i zasadą będzie brak kolejek i tłumów. Przewidziano 149 pokoi dla 289 pasażerów. Mało w porównaniu do członków załogi, których ma być aż 246. O każdego z gości dbać będzie osobisty asystent. Na pokładzie znajdzie się pięć restauracji, a główną będzie zarządzał słynny Sven Elverfeld z hotelu Ritz-Carlton w Wolfsburgu, nagrodzony trzema gwiazdkami Michelina. Dodatkowo na pokładzie będą trzy baseny, dwa jacuzzi, spa, lądowisko dla helikopterów i przystań na rufie.

 

W pierwszy rejs z pasażerami jednostka wybierze się dopiero 5 lutego 2020 roku. Ma to być trwający 10 dni rejs z Fort Lauderdale na Florydzie do Bridgetown na wyspie Barbados. Bilety można już kupić, ale ostrzegamy – tanio nie jest, bo ceny zaczynają się od prawie 7,5 tys. euro a górny limit w serwisie rezerwacyjnym to ponad 14 tys. euro.

 

Co ciekawe, statek będzie pływał pod banderą Malty.

 

 

Tagi: Ritz-Carlton, hotel, jacht
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 May

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520