TYP: a1

Nowy 120 Sunreef Power

poniedziałek, 26 listopada 2018
Informacja prasowa

Sunreef Yachts oficjalnie ujawnia najnowszy koncept superjachtu 120 Sunreef Power. Aerodynamiczna sylwetka tego katamaranu oferuje niezrównaną przestrzeń życiową oraz otwiera nowe horyzonty dla klientów poszukujących unikalnego połączenia luksusu i dzielności morskiej. Odwrócony dziób, szeroki kadłub oraz ogromne przeszklenia – 120 Sunreef Power jest w pełni dającą się spersonalizować jednostką, stworzoną dla właścicieli jachtów ceniących sobie siłę i oryginalność.

Obserwując rosnące zainteresowanie konceptami wielokadłubowców na rynku superjachtów, zespół stoczni opracował model katamaranu o dynamicznej linii. Projekt łodzi, czerpiący inspirację z sektora luksusowej motoryzacji, charakteryzują chromowane akcenty i ozdobne oświetlenie.

Jedna z przykładowych propozycji aranżacji przewiduje zakwaterowanie dla 8 gości oraz 8 członków załogi. Na głównym pokładzie, przesuwane drzwi otwierają salon po bokach oraz na strefę jadalną w kokpicie, tworząc obszerną otwartą przestrzeń wypoczynkową. Ogromne modułowe sofy umieszczono w centralnej części salonu, wyposażonego w 110" telewizor, interaktywne ekrany i najwyższej klasy system nagłośnieniowy. Stół jadalny przeznaczony dla 10 osób jest dogodnie umiejscowiony bliżej kuchni, by ułatwić obsługę. W części dziobowej pokładu głównego znajduje się kabina właścicielska, która rozciąga się na blisko 14,4m szerokości, mieszcząc garderobę, dużą łazienkę oraz bezpośredni dostęp do prywatnego tarasu. W prawym pływaku, goście odnajdą spokojne miejsce na wypoczynek w trzech, luksusowo urządzonych kabinach.

Główna kwatera załogi znajduje się w lewym pływaku. Jest to komfortowa strefa dla 7 osób wraz z przestronną mesą. Bezpośrednio stamtąd prowadzą schody do kuchni. Dzięki funkcjonalnemu projektowi i praktycznym rozwiązaniom, zaprojektowana przestrzeń ułatwia pracę i pozwala osiągnąć najwyższy poziom obsługi. Zarówno kwatera kapitana jak i sterówka są położone na górnym pokładzie, aby zapewnić najlepszą widoczność.

Górujący nad głównym pokładem flybridge jest centralną otwartą strefą relaksacyjną, na której znajduje się bar, jacuzzi, modułowe meble oraz mnóstwo miejsca na łóżka do masażu oraz sprzęt do ćwiczeń. Znajdujące się na rufie dwie platformy spełniają funkcję zarówno trapu, jak i drabinek. Ogromny garaż jachtu pomieści ponton, skuter wodny oraz szeroki wybór zabawek wodnych. Więcej informacji na temat swojego najnowszego konceptu superjachtu, zespół stoczni ujawni podczas targów jachtowych w 2019 roku.

 

Tagi: Sunreef Yachts, jacht, stocznia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 October

Zmarł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej
poniedziałek, 16 października 2017
Wypłynął z Kołobrzegu s/y "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem w rejs dookoła świata; powrót nastąpił po 20 miesiącach i 20 dniach żeglugi (05.07.1985 roku) po przebyciu 33 840 mil morskich, a trasa wiodła przez Karaiby, Panamę, Australię, Indie, Suez, G
wtorek, 16 października 1984
Odbył się XXVI PZŻ; prezesem został Andrzej Benesz, a sekretarzem generalnym Wiesław Rogala.
wtorek, 16 października 1973
Rozpoczęto regaty kolejnego Pucharu Ameryki; regaty ponownie wygrali Amerykanie, chociaż wyniki regat oprotestowali Anglicy. Dziś ocenia się, że regaty te były jednymi z najbardziej kontrowersyjnych w historii Pucharu.
sobota, 16 października 1971