TYP: a1

Nowy 120 Sunreef Power

poniedziałek, 26 listopada 2018
Informacja prasowa

Sunreef Yachts oficjalnie ujawnia najnowszy koncept superjachtu 120 Sunreef Power. Aerodynamiczna sylwetka tego katamaranu oferuje niezrównaną przestrzeń życiową oraz otwiera nowe horyzonty dla klientów poszukujących unikalnego połączenia luksusu i dzielności morskiej. Odwrócony dziób, szeroki kadłub oraz ogromne przeszklenia – 120 Sunreef Power jest w pełni dającą się spersonalizować jednostką, stworzoną dla właścicieli jachtów ceniących sobie siłę i oryginalność.

Obserwując rosnące zainteresowanie konceptami wielokadłubowców na rynku superjachtów, zespół stoczni opracował model katamaranu o dynamicznej linii. Projekt łodzi, czerpiący inspirację z sektora luksusowej motoryzacji, charakteryzują chromowane akcenty i ozdobne oświetlenie.

Jedna z przykładowych propozycji aranżacji przewiduje zakwaterowanie dla 8 gości oraz 8 członków załogi. Na głównym pokładzie, przesuwane drzwi otwierają salon po bokach oraz na strefę jadalną w kokpicie, tworząc obszerną otwartą przestrzeń wypoczynkową. Ogromne modułowe sofy umieszczono w centralnej części salonu, wyposażonego w 110" telewizor, interaktywne ekrany i najwyższej klasy system nagłośnieniowy. Stół jadalny przeznaczony dla 10 osób jest dogodnie umiejscowiony bliżej kuchni, by ułatwić obsługę. W części dziobowej pokładu głównego znajduje się kabina właścicielska, która rozciąga się na blisko 14,4m szerokości, mieszcząc garderobę, dużą łazienkę oraz bezpośredni dostęp do prywatnego tarasu. W prawym pływaku, goście odnajdą spokojne miejsce na wypoczynek w trzech, luksusowo urządzonych kabinach.

Główna kwatera załogi znajduje się w lewym pływaku. Jest to komfortowa strefa dla 7 osób wraz z przestronną mesą. Bezpośrednio stamtąd prowadzą schody do kuchni. Dzięki funkcjonalnemu projektowi i praktycznym rozwiązaniom, zaprojektowana przestrzeń ułatwia pracę i pozwala osiągnąć najwyższy poziom obsługi. Zarówno kwatera kapitana jak i sterówka są położone na górnym pokładzie, aby zapewnić najlepszą widoczność.

Górujący nad głównym pokładem flybridge jest centralną otwartą strefą relaksacyjną, na której znajduje się bar, jacuzzi, modułowe meble oraz mnóstwo miejsca na łóżka do masażu oraz sprzęt do ćwiczeń. Znajdujące się na rufie dwie platformy spełniają funkcję zarówno trapu, jak i drabinek. Ogromny garaż jachtu pomieści ponton, skuter wodny oraz szeroki wybór zabawek wodnych. Więcej informacji na temat swojego najnowszego konceptu superjachtu, zespół stoczni ujawni podczas targów jachtowych w 2019 roku.

 

Tagi: Sunreef Yachts, jacht, stocznia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 September

Wypłynięciem na wody Pacyfiku przez Cieśninę Beringa załoga jachtu "Stary" pod Kpt. Jackiem Wacławskim zamknęła symboliczną bramę Przejścia Północno-Zachodniego. Równolegle ze "Starym" przejście pokonał drugi polski jacht s/y "Nekton" pod Kpt. Tadeuszem N
wtorek, 19 września 2006
Zmarł Tadeusz Prechitko, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, pilot Chorągwi ZHP w Wolnym Mieście, działacz żeglarski od 1927 r. W 1936 r. na s/y "Korsarz" wygrał wyścig na XI Igrzyska Olimpijskie z Helu do Kilonii. Na tym jachcie w 1963 r. zajął III miejsc
niedziela, 19 września 1982
Na jachcie "Kurun" wyszedł w rejs dookoła świata (z portu wyjścia Croisic do Maroka z towarzyszem żeglugi, potem już samotnie) Jacques-Yves Le Toumelin; trasa rejsu wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Kapsztad do portu wyjści
poniedziałek, 19 września 1949