TYP: a1

Ekologiczny hotel oceaniczny

środa, 28 grudnia 2022
Z mediów

Jeśli jesteście eko i lubicie techniczne nowinki, być może skusi was oferta nowego pływającego hotelu. Anthénea – tak nazywa się projekt - to pierwszy na świecie pływający hotel zasilany w 100% energią słoneczną.

Hotel zaprojektował francuski architekt Jean Michel Ducancell. Obiekt jest inspirowany kryjówką z filmu „Atlantyda” z 1977 roku i wygląda mocno futurystycznie. Składa się z kapsuł zasilanych wyłącznie energią słoneczną, przymocowanych do dna oceanu za pomocą specjalnej technologii, która nie uszkadza podwodnego ekosystemu.

Kapsuły hotelu wyposażone zostały w ciche silniki elektryczne i można je dostosować do każdego akwenu wodnego, każdego klimatu. Są niezatapialne, wytrzymują mocne wiatry i temperatury w zakresie od -30°C do +40°C. Poszczególne apartamenty mają powierzchnię 50 mkw i komfortowo może spędzić w nim czas nawet 12 osób. Każdy apartament składa się z 3 stref mieszkalnych: salonu, gdzie znajdziemy wygodną sofę, minibar i podwodne obserwatorium o powierzchni 3m, sypialni z okrągłym łóżkiem o długości 2,20 m oraz wanny ze słodką lub morską wodą oraz strefy relaksu oferującej 360-stopniowe solarium na dachu dla 12 osób.

Wszystkie wnętrza są w całości wykonane z najwyższej jakości materiałów. Kapsuła ma również system przetwarzania wody, odsalarkę i piec opalany drewnem.

Do nawigacji kapsułą Anthénei nie jest wymagane żadne doświadczenie ani wiedza nawigacyjna. Jest tylko jeden szkopuł – koszt wynajęcia kapsuły to 535 000 USD czyli ponad 2 mln złotych.

 

Tagi: hotel
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 lipca

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971