TYP: a1

Władze Capri chcą limitów dziennej liczby turystów

wtorek, 6 czerwca 2017
Z mediów/MF

Turyści z pożądanych gości zaczynają być uciążliwością. Coraz więcej popularnych wśród turystów miast zaczyna mówić o ograniczaniu ich liczby. Po Florencji, Wenecji czy Barcelonie przyszedł czas na włoska wyspę Capri.

[t][/t] [s]Fot. Elenagm, Wikipedia[/s]

To, co się działo w pierwszych dniach czerwca, kiedy to Włosi maja długi weekend, przypominało oblężenie wyspy. Capri przeżyła niekontrolowany, rekordowy napływ turystów. W ciągu dwóch dni przypłynęło tam 25 tys. osób. Kolejki były wszędzie - w porcie, na postoju taksówek, nie mówiąc już o długim oczekiwaniu na zamówiony posiłek w restauracji. Dodatkowo w dużej części wyspy doszło do awarii prądu i wstrzymano kursowanie kolejki linowo-terenowej.

- Obecna liczba turystów jest wyższa niż w czasie letnich weekendów- podkreślił cytowany w prasie szef kapitanatu Dario Gerardi.

Szef wydziału turystyki w zarządzie gminy i jednocześnie właściciel hotelu Antonio Esposito stwierdził Nie taką wyspę chcemy pokazać tym, którzy chcą ją zwiedzić

W trosce o jakość świadczonych usług na wyspie i o samych turystów, władze wyspy zapowiedziały, iż zwrócą się do Ministerstwa Kultury i Turystyki o wprowadzenie dziennego limitu przyjazdów. Prowadzone obecnie są rozmowy o dziennych limitach, których musieliby przestrzegać właściciele statków i wodolotów. Burmistrz Gianni De Martino uważa, że obecnie rejsów tych jest zdecydowanie za dużo.

Tagi: Capri, turystyka, ograniczenie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 February

W wieku 89 lat odszedł jeden z pionierów powojennej żeglugi i szkolnictwa morskiego - kapitan Roman Watras
niedziela, 25 lutego 2018
Król Zygmunt August wydaje dekret w sprawie utworzenia w Pucku bazy królewskiej floty kaperskiej i tym samym uczynił to miasto pierwszym polskim portem wojennym.
wtorek, 25 lutego 1567