TYP: a1

Turcja przygotowuje się na odmrożenie turystyki zagranicznej

środa, 22 kwietnia 2020
Monika Frenkiel

Poszczególne kraje zapowiadają powrót do normalności, także w turystyce. Kolejnym jest Turcja. Tamtejszy minister kultury i turystyki zapowiedział odmrożenie obostrzeń w drugim tygodniu maja – początkowo dla turystyki krajowej. Początek ruchu w turystyce zagranicznej, która jest ważnym elementem tureckiej gospodarki, kraj przewiduje na początku czerwca.

Mehmet Nuri Ersoy, turecki minister kultury i turystyki mówił, że patrząc na sytuację w Turcji od drugiego tygodnia maja można będzie mówić o powrocie do normalności w turystyce. Na początek zostanie przywrócony ruch krajowy, co związane jest też ze świętem, przypadającym na 24-26 maja, tradycyjnym czasem odwiedzin u rodzin i przyjaciół. Jednak, jak podkreślił Ersoy, znacznie ważniejsza jest dla Turcji i jej gospodarki turystyka zagraniczna. Pierwsze wizyty zagranicznych turystów minister przewiduje na początek czerwca, a Turcja szczególnie liczy na gości z Europy Środkowej i niektórych krajów Europy Północnej, gdzie sytuacja szybko się poprawia.

 

Władze tureckie zamierzają wspomóc turystykę zapewniając przybyszów o bezpieczeństwie i zachowywanych standardach higieny – miejscom wolnym od koronawirusa, na podstawie kontroli i dokumentów potwierdzających czystość mają być przyznawane certyfikaty. System certyfikowania tworzy specjalnie powołana komisja, w skład której weszli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Transportu i Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa, oraz organizacje związane z sektorem turystyki. System będzie obowiązkowy w transporcie, w obiektach turystycznych takich jak hotele i ma obejmować też korzystających z nich pasażerów i turystów.

Tagi: Turcja, turystyka, koronawirus
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935