TYP: a1

Turcja przygotowuje się na odmrożenie turystyki zagranicznej

środa, 22 kwietnia 2020
Monika Frenkiel

Poszczególne kraje zapowiadają powrót do normalności, także w turystyce. Kolejnym jest Turcja. Tamtejszy minister kultury i turystyki zapowiedział odmrożenie obostrzeń w drugim tygodniu maja – początkowo dla turystyki krajowej. Początek ruchu w turystyce zagranicznej, która jest ważnym elementem tureckiej gospodarki, kraj przewiduje na początku czerwca.

Mehmet Nuri Ersoy, turecki minister kultury i turystyki mówił, że patrząc na sytuację w Turcji od drugiego tygodnia maja można będzie mówić o powrocie do normalności w turystyce. Na początek zostanie przywrócony ruch krajowy, co związane jest też ze świętem, przypadającym na 24-26 maja, tradycyjnym czasem odwiedzin u rodzin i przyjaciół. Jednak, jak podkreślił Ersoy, znacznie ważniejsza jest dla Turcji i jej gospodarki turystyka zagraniczna. Pierwsze wizyty zagranicznych turystów minister przewiduje na początek czerwca, a Turcja szczególnie liczy na gości z Europy Środkowej i niektórych krajów Europy Północnej, gdzie sytuacja szybko się poprawia.

 

Władze tureckie zamierzają wspomóc turystykę zapewniając przybyszów o bezpieczeństwie i zachowywanych standardach higieny – miejscom wolnym od koronawirusa, na podstawie kontroli i dokumentów potwierdzających czystość mają być przyznawane certyfikaty. System certyfikowania tworzy specjalnie powołana komisja, w skład której weszli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Transportu i Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa, oraz organizacje związane z sektorem turystyki. System będzie obowiązkowy w transporcie, w obiektach turystycznych takich jak hotele i ma obejmować też korzystających z nich pasażerów i turystów.

Tagi: Turcja, turystyka, koronawirus
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 July

Do Odessy dopływa z Gdańska "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
środa, 5 lipca 2006
W Gdańsku rozpoczęła się kolejna edycja Operacji Żagiel, święto żagli i regaty organizowane przez The International Sail Training Association.
środa, 5 lipca 2000
W Gdańsku na Motławie gościł jeden z największych żeglarzy świata Eric Tabarly na pokładzie "Pen Duick II".
sobota, 5 lipca 1997
Zmarł Józef Marczewski, wieloletni działacz żeglarski, członek honorowy PZŻ.
niedziela, 5 lipca 1992
Powrócił z rejsu dookoła świata jacht "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem.
sobota, 5 lipca 1986
Samotny rejs przez Cieśniny Duńskie na "Eurosie" odbył Aleksander Kaszowski; w czasie rejsu przebyto 800 mil w ciągu 10 dni.
poniedziałek, 5 lipca 1971
Alec Rose powrócił do Portsmouth po rejsie dookoła świata na s/y "Lively Lady".
piątek, 5 lipca 1968
Na jachcie "Thetys" w Nowym Jorku zakończył rejs Krzysztof Grabowski (start z Tangeru 12 kwietnia); był to pierwszy powojenny atlantycki rejs polskiego żeglarza.
niedziela, 5 lipca 1959
Urodził się Andrzej Zawieja, olimpijczyk w klasie Finn (1968 r.), wielokrotny mistrz Polski w tej klasie, trener żeglarski.
piątek, 5 lipca 1940