TYP: a1

Grecja - podróżowanie z paszportem zdrowotnym

piątek, 24 kwietnia 2020
Z mediów/PAP

Grecja jest kolejnym krajem, który myśli o zmniejszaniu ograniczeń wynikających ze społecznych ograniczeń – głównie dlatego, że liczba ofiar pandemii w tym kraju jest znacznie mniejsza niż w innych krajach. Pierwsze ograniczeń zaczną znikać już 4 maja. Grecja, jako kraj żyjący z turystyki, myśli także o sezonie turystycznym i o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo swoim mieszkańcom i przybyszom.

Harry Theocharis, grecki minister zdrowia w wypowiedziach dla mediów przyznał, że grecki sezon turystyczny będzie znacznie krótszy niż zwykle i wyniesie ok. 3 miesięcy, od lipca do września. W tym czasie Grecja chce nadrobić straty, co oznacza szerokie otwarcie się na turystykę, choć przewiduje się, że ruch turystyczny spadnie o ok. 50 proc., a gośćmi będą prawdopodobnie tylko przybysze z Europy.

Grecki minister powiedział także, że w Unii Europejskiej trwają prace nad umożliwieniem bezpiecznego ruchu turystycznego. Jedną z koncepcji ma być coś w rodzaju „paszportu zdrowotnego” dla obywateli UE. Każda osoba, która chciałaby wyjechać, musiałaby w swoim kraju przejść rzetelny test na koronawirusa, po czym, jeśli jest zdrowa, uzyskałaby wspomniany paszport będący potwierdzeniem, że nie choruje i można ją bezpiecznie wpuścić do kraju. 

Tagi: Grecja, wakacje, koronawirus
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492