TYP: a1

Sunreef Yachts ujawnia najnowszy projekt super jachtu żaglowego - Sunreef 92 Double Deck

czwartek, 24 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Sunreef jachtsStocznia Sunreef Yachts, lider w projektowaniu i budowaniu luksusowych katamaranów na miarę, nieustannie pracuje nad kolejnymi innowacjami. Projektanci firmy również tym razem postanowili pójść o krok dalej i jeszcze bardziej udoskonalić wprowadzoną w 2009 roku sławną już serię Double Deck. Dzięki nowym rozwiązaniom udało się powiększyć przestrzeń użytkową, a tym samym zaoferować jeszcze większy komfort właścicielom i gościom.

Nowy projekt Sunreef 92 Double Deck posiada prawie 430 m² powierzchni użytkowej, czyli dwukrotnie więcej niż wprowadzony w 2012 roku model Sunreef 82 Double Deck.

Dwupiętrowy apartament armatorski umieszczony na przodzie jachtu z pewnością sprosta najbardziej wysublimowanym gustom klientów. Ta zachwycająca przestrzeń z panoramicznym widokiem posiada ekskluzywną kabinę właścicielską z łóżkiem królewskim, strefą wypoczynkową z kanapą i fotelami oraz przestrzenią biurową. Powierzchnię uzupełnia obszerna garderoba oraz podwójna łazienka z dodatkowym prysznicem. Całość zostanie przygotowana przy użyciu najwyższej klasy materiałów wykończeniowych według projektu stworzonego indywidualnie na zamówienie właściciela. Na pokładzie głównym przewidziano ekskluzywny salon o powierzchni 54 m², który uzupełnia szykowna kuchnia po lewej stronie (na specjalne życzenie klienta istnieje opcja zagospodarowania jej w kadłubie) oraz wewnętrzna sterówka umieszczona na półpiętrze, po prawej stronie.

Jacht przeznaczony jest dla 12 gości. By uzyskać maksymalny komfort i prywatność wszystkie wejścia i kwatery dla załogi są niezależne od tych dla pasażerów.

Kabiny gościnne znajdujące się w kadłubach zostały w pełni wyposażone w łóżka typu queen, przestrzenne garderoby z dodatkowymi szafkami oraz łazienki z prysznicami. Każde pomieszczenie posiada zaawansowany system audio-video oraz indywidualnie sterowaną klimatyzację. Na prośbę właściciela istnieje możliwość zagospodarowania w prawym kadłubie ekskluzywnej siłowni i sauny parowej.

Zajmujący ponad 65 m² kokpit posiada niezwykle komfortową strefę wypoczynkową z sofami. Na pokładzie słonecznym obok sterówki znajduje się przestrzeń jadalna ze stołem dla 12 osób, bar koktajlowy z grillem oraz wygodne materace do opalania by goście mogli jeszcze bardziej delektować się rejsem. Z myślą o osobach lubiących aktywność na świeżym powietrzu, pod materacem na kokpicie, przewidziano przestrzeń na skuter i zabawki wodne.

Sunreef 92 Double Deck zostanie zbudowany z lekkich materiałów kompozytowych, które stocznia wprowadziła do procesu produkcyjnego w 2007 roku. Czas produkcji jednostki to 10 miesięcy.

Specyfikacja:
 • Długość: 28 m / 92 ft
 • Szerokość: 14 m / 46 ft
 • Maksymalne zanurzenie: 2,5 m / 8 ft
 • Wysokość masztu: 37 m / 121 ftSunreef jachts
 • Silniki: 2 x 355 HP
 • Zbiorniki paliwa: 2 x 4000 L
 • Zbiorniki wody pitnej: 2 x 780 L
 • Grot: 240 m² / 2 583 ft²
 • Genoa: 180 m² / 1938 ft²
 • Gennaker: 280 m² / 3014 ft²
 • Przestrzeń użytkowa: 429 m² / 4618 ft²
 • Pokład główny: 100 m² / 1076 ft²
 • Salon: 53 m² / 570 ft²
 • Kabina właścicielska: 47 m² / 506 ft²
 • Flybridge: 90 m² / 969 ft²
 • Kokpit: 65 m² / 699 ft²
 • Architektura okrętowa: Sunreef Yachts
 • Projekt wnętrz: Sunreef Yachts

Źródło: www.sunreef-yachts.com/pl

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 May

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520