TYP: a1

Katamarany do zadań specjalnych

środa, 6 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Projektanci stoczni Sunreef Yachts kolejny raz udowodnili, że są niekwestionowanymi liderami w tworzeniu jednostek typu „custom made”. Tym razem, na specjalne zamówienie klientów z Londynu i Dubaju stworzyli projekty restauracji i hotelu na wodzie.

Sunreef

Katamarany powszechnie znane są ze swojej stabilności i niezwykłej przestrzeni życiowej. Dzięki szeroko rozstawionym kadłubom i odpowiedniemu rozłożeniu obciążenia, jednostki te są o wiele mniej chwiejne (niż łodzie jednokadłubowe), dlatego m.in. mogę doskonale posłużyć również jako inna forma użytkowa, niż klasyczny jacht. Niejednokrotnie mówi się, że na jednostkach wielokadłubowych, dzięki ich walorom właściciele czują się, jak we własnym domu. Co więcej katamarany Sunreef charakteryzują się niezwykle luksusowym wykończeniem „szytym na miarę”, dzięki czemu zagospodarowanie przestrzeni każdy klient wybiera wg własnej potrzeby, niezależnie czy jest to łódź czarterowa, hotel, a nawet restauracja. Nowe projekty są bez wątpienia rewolucyjnym krokiem w dziedzinie designu i całej branży jachtowej

Według konceptu, innowacyjna restauracja- katamaran na stałe umiejscowiona zostanie w Dubaju i będzie zabierać gości w rejsy do Abu Dhabi i z powrotem. Pokład główny jednorazowo pomieści nawet do 150 gości. W kadłubach zagospodarowano miejsce na przestronną kuchnię, pomieszczenia techniczne i ekskluzywne toalety dla gości. Na górnym pokładzie umieszczono sterówkę, a część barowa razem z mini klubem w części rufowej na pokładzie głównym. Projekt zewnętrzny dzięki opływowym kształtom doskonale wpisuje się w architekturę islamską i bogactwo Emiratów Arabskich.

Sunreef

Plan zakłada, że katamaran Water Hotel zacumuje na rzece w słynnym Camden Town, w Londynie. Koncept obejmuje 8 pokoi o identycznych rozmiarach, każdy z dwuosobowym łóżkiem z ekskluzywnym wyposażeniem oraz osobnym balkonem. Z tyłu hotelu znajdują się duże okna z całkowicie wyciemniającymi pokój roletami. W części dziobowej katamaranu znajdować się ma frontowy taras, a w części rufowej – pomieszczenie nawigacyjne ze strefą biurową i prywatną toaletą. Długość katamaranu ma wynosić 25 m 85 cm, szerokość 3 m 48 cm, a wysokość 2 m 55 cm. Z kolei wysokość pokoju hotelowego to 2 m 15 cm.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922