TYP: a1

Powstanie największy na świecie prom hybrydowy

poniedziałek, 5 września 2016
Z mediów/PAP
Powstanie największy na świecie prom hybrydowy. O jego budowie poinformowała firma Color Line, jeden z wiodących przewoźników promowych w Europie, obsługujący linie do i z Norwegii. Nowa jednostka ma być gotowa do użytku z początkiem 2020 roku.


Fot. Color Line

Color Hybrid – tak brzmi nieoficjalna nazwa promu - będzie obsługiwał linię Sandefjord- Strömstad. Jednostka będzie miała 160 metrów długości, a na pokład będzie mogła zabrać 2 tysiące pasażerów oraz 430 - 500 pojazdów osobowych. Color Hybrid zastąpi o połowę mniejszy prom Bohus.

Ładowanie baterii, w które wyposażona zostanie jednostka, będzie się odbywać np. podczas postoju w porcie, gdzie Color Line będzie posiadał swoją ekologiczną stację służącą do tego celu.

Color Line posiada obecnie sześć jednostek, w tym olbrzymie i nowoczesne Color Magic i Color Fantasy. Rocznie przewoźnik obsługuje ponad 4 miliony pasażerów.

Tagi: prom, napęd hybrydowy, Color Line
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999