TYP: a1

Powstanie największy na świecie prom hybrydowy

poniedziałek, 5 września 2016
Z mediów/PAP
Powstanie największy na świecie prom hybrydowy. O jego budowie poinformowała firma Color Line, jeden z wiodących przewoźników promowych w Europie, obsługujący linie do i z Norwegii. Nowa jednostka ma być gotowa do użytku z początkiem 2020 roku.


Fot. Color Line

Color Hybrid – tak brzmi nieoficjalna nazwa promu - będzie obsługiwał linię Sandefjord- Strömstad. Jednostka będzie miała 160 metrów długości, a na pokład będzie mogła zabrać 2 tysiące pasażerów oraz 430 - 500 pojazdów osobowych. Color Hybrid zastąpi o połowę mniejszy prom Bohus.

Ładowanie baterii, w które wyposażona zostanie jednostka, będzie się odbywać np. podczas postoju w porcie, gdzie Color Line będzie posiadał swoją ekologiczną stację służącą do tego celu.

Color Line posiada obecnie sześć jednostek, w tym olbrzymie i nowoczesne Color Magic i Color Fantasy. Rocznie przewoźnik obsługuje ponad 4 miliony pasażerów.

Tagi: prom, napęd hybrydowy, Color Line
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 August

Do Gdańska wpłynęła "Antica" z Jerzym Wąsowiczem i Andrzejem Sochajem po 6. latach żeglugi po różnych morzach świata. Żeglarze przebyli około 60 000 Mm, odwiedzając porty 38 krajów na wszystkich kontynentach
niedziela, 3 sierpnia 1997
Rozpoczęła się pierwsza edycja Mazurskiej Operacji Żagiel
piątek, 3 sierpnia 1979
W Anglii zmarł Joseph Conrad (Józef Korzeniowski), nasłynniejszy pisarz marynista
niedziela, 3 sierpnia 1924
W Kadyksie rozpoczął rejs Krzysztof Kolumb na czele eskadry trzech statków ("Santa Maria", "Nina", "Pinta") zakończony odkryciem nowego lądu; po trzech miesiącach żeglarze dotarli na Bahamy, w przekonaniu, że dotarli do Indii Zachodnich
sobota, 3 sierpnia 1492