TYP: a1

Powstaje pasażerski gigant

czwartek, 4 sierpnia 2016
Z mediów/MF
340 metrów długości, 45 szerokości i tonaż pojemnościowy 200 001 będzie miał najnowszy produkt fińskiego biura konstrukcyjnego Deltamarin Ltd i Elomatic Ltd i niemieckiej grupy stoczniowej MW Werften. Kontrakt na jego budowę podpisano z końcem lipca.


Fot. Deltamarin


Statek, będący jednym z największych statków pasażerskich na świecie i największym zbudowanym do tej pory w Niemczech dołączy do floty operatora wycieczkowego Star Cruises. Statek ma być dostarczony armatorowi w 2020 roku. Nie ujawniono kosztów realizacji projektu.
Obie firmy mają duże doświadczenie i wiedzę z zakresu budowy statków pasażerskich. Jak przyznaje Mika Laurilehto, dyrektor zarządzający Deltamarin, kontrakt świadczy o tym, jak bardzo cenione jest doświadczenie jego firmy w projektowaniu statków pasażerskich.

Deltamarin świadczy usługi dla żeglugi, przemysłu stoczniowego, marynarki i przemysłu morskiego na świecie, które obejmują cały zakres prac inżynierskich od studiów wykonalności i opłacalności poprzez rozwój koncepcji, fazy projektów kontraktowych do kompletnych pakietów dokumentacji technicznej i warsztatowej łącznie z prowadzeniem nadzorów w stoczniach w dowolnym miejscu na świecie. Deltamarin zatrudnia ponad 420 projektantów we własnych firmach i w firmach których współwłaścicielem w Finlandii, Polsce, Chorwacji, Monaco, w Rosji i Chinach.

Elomatic jest wiodącym europejskim dostawcą usług doradczych, inżynierskich, rozwoju i zarządzania projektami, a także koncepcji pod klucz dla klientów przemysłowych i sektora publicznego. Firma posiada 46-letnie doświadczenie, zatrudnia około 800 pracowników i posiada swoje biura w Finlandii, Polsce, Indiach, Chinach, Holandii, Serbii, Rosji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i we Włoszech.
MV Werften to grupa stoczniowa z oddziałami w Wismarze, Rostocku i Stralsundzie. Obecnie strategicznym celem grupy jest rozwój i budowa luksusowych statków wycieczkowych i megajachtów.


Tagi: Deltamarin, statek, stocznia, projekt
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 August

Opuścił Bermudę jacht "Gemini" z zamiarem ustanowienia polonijnego rekordu trasy z St. George's do portu Horta na Azorach. Przybył tam 18 sierpnia. Trasę 1,905 mil "Gemini" przebyl w 13 dni, 19 godzin, 29 minut i 20 sekund. Jest to rekord dla jachtów polo
środa, 4 sierpnia 2004
Z Plymouth wystartowały regaty Anglia-Australia (Parmelia Cup) z okazji 150 rocznicy przybycia do Freemantle angielskiego żaglowca "Parmelia" z pierwszymi cywilnymi kolonistami; bezwzględnie najszybszy w tym wyścigu był "Wojewoda Pomorski" dowodzony przez
sobota, 4 sierpnia 1979
S/y "Alf" pod dowództwem Kpt. Bogdana Olszewskiego wyruszył w udany rejs do Murmańska (powrót 29.09)
piątek, 4 sierpnia 1972
Na pokładzie jachtu "Generał Zaruski" rozpoczął się XVI Sejmik PZŻ, na którym na prezesa wybrano Kazimierza Petrusewicza, wychowanka Państwowej Szkoły Morskiej w Tczewie, później wiceministra żeglugi i profesora UW
niedziela, 4 sierpnia 1946