TYP: a1

Powstaje pasażerski gigant

czwartek, 4 sierpnia 2016
Z mediów/MF
340 metrów długości, 45 szerokości i tonaż pojemnościowy 200 001 będzie miał najnowszy produkt fińskiego biura konstrukcyjnego Deltamarin Ltd i Elomatic Ltd i niemieckiej grupy stoczniowej MW Werften. Kontrakt na jego budowę podpisano z końcem lipca.


Fot. Deltamarin


Statek, będący jednym z największych statków pasażerskich na świecie i największym zbudowanym do tej pory w Niemczech dołączy do floty operatora wycieczkowego Star Cruises. Statek ma być dostarczony armatorowi w 2020 roku. Nie ujawniono kosztów realizacji projektu.
Obie firmy mają duże doświadczenie i wiedzę z zakresu budowy statków pasażerskich. Jak przyznaje Mika Laurilehto, dyrektor zarządzający Deltamarin, kontrakt świadczy o tym, jak bardzo cenione jest doświadczenie jego firmy w projektowaniu statków pasażerskich.

Deltamarin świadczy usługi dla żeglugi, przemysłu stoczniowego, marynarki i przemysłu morskiego na świecie, które obejmują cały zakres prac inżynierskich od studiów wykonalności i opłacalności poprzez rozwój koncepcji, fazy projektów kontraktowych do kompletnych pakietów dokumentacji technicznej i warsztatowej łącznie z prowadzeniem nadzorów w stoczniach w dowolnym miejscu na świecie. Deltamarin zatrudnia ponad 420 projektantów we własnych firmach i w firmach których współwłaścicielem w Finlandii, Polsce, Chorwacji, Monaco, w Rosji i Chinach.

Elomatic jest wiodącym europejskim dostawcą usług doradczych, inżynierskich, rozwoju i zarządzania projektami, a także koncepcji pod klucz dla klientów przemysłowych i sektora publicznego. Firma posiada 46-letnie doświadczenie, zatrudnia około 800 pracowników i posiada swoje biura w Finlandii, Polsce, Indiach, Chinach, Holandii, Serbii, Rosji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i we Włoszech.
MV Werften to grupa stoczniowa z oddziałami w Wismarze, Rostocku i Stralsundzie. Obecnie strategicznym celem grupy jest rozwój i budowa luksusowych statków wycieczkowych i megajachtów.


Tagi: Deltamarin, statek, stocznia, projekt
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982