TYP: a1

Porwani marynarze już na wolności

czwartek, 19 listopada 2015
z mediów | JM
Czterech członków załogi chłodniowca "Solarte", który w ubiegłym miesiącu został zaatakowany przez piratów, powróciło już do swoich rodzin. To efekt negocjacji pomiędzy porywaczami i właścicielami jednostki.

O porwanych marynarzach pisaliśmy pod koniec października. Do wydarzenia doszło około 100 mil morskich od portu Harcourt w Nigerii. Należący do rosyjskiej korporacji chłodniowiec "Solarte" został opanowany przez piratów. Napastnicy nie tylko obrabowali jednostkę, ale też porwali czterech z dziewiętnastu członków załogi. Sprawą zainteresowali się przedstawiciele rządów Ukrainy i Litwy, z których to krajów pochodzili marynarze.

Kilka dni temu, po niemal miesiącu negocjacji i wpłaceniu okupu przez właścicieli statku, zakładnicy zostali wypuszczeni na wolność. Po złożeniu zeznań, wrócili do swoich domów. Wszyscy marynarze są cali i zdrowi. Śledztwo kryminalne w sprawie porwania wciąż trwa.
Tagi: piraci, porwanie, okup, Nigeria, chłodniowiec, Solarte
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 August

Wystartowała kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; regaty wygrał amerykański jacht "Weatherly" ze skipperem Busem Masbacherem
środa, 15 sierpnia 1962
Odbyły się pierwsze regaty Fastnet na trasie ze startem w Cowes, dookoła Fastnet i metą w Plymouth; regaty wygrał jacht "Jolie Brise"
sobota, 15 sierpnia 1925
Umiera Gustaf Erikson, mieszkaniec Atlantydów, armator ostatnich żaglowców używanych do przewozu różnych ładunków masowych
piątek, 15 sierpnia 1947
Utworzenie w Warszawie Warszawskiego Rzecznego Jacht Klubu
czwartek, 15 sierpnia 1872