TYP: a1

Porwani marynarze już na wolności

czwartek, 19 listopada 2015
z mediów | JM
Czterech członków załogi chłodniowca "Solarte", który w ubiegłym miesiącu został zaatakowany przez piratów, powróciło już do swoich rodzin. To efekt negocjacji pomiędzy porywaczami i właścicielami jednostki.

O porwanych marynarzach pisaliśmy pod koniec października. Do wydarzenia doszło około 100 mil morskich od portu Harcourt w Nigerii. Należący do rosyjskiej korporacji chłodniowiec "Solarte" został opanowany przez piratów. Napastnicy nie tylko obrabowali jednostkę, ale też porwali czterech z dziewiętnastu członków załogi. Sprawą zainteresowali się przedstawiciele rządów Ukrainy i Litwy, z których to krajów pochodzili marynarze.

Kilka dni temu, po niemal miesiącu negocjacji i wpłaceniu okupu przez właścicieli statku, zakładnicy zostali wypuszczeni na wolność. Po złożeniu zeznań, wrócili do swoich domów. Wszyscy marynarze są cali i zdrowi. Śledztwo kryminalne w sprawie porwania wciąż trwa.
Tagi: piraci, porwanie, okup, Nigeria, chłodniowiec, Solarte
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972