TYP: a1

Polscy marynarze porwani przez piratów

piątek, 27 listopada 2015
z mediów | JM
Dziś w nocy na wodach Nigerii doszło do ataku pirackiego na polski statek z szesnastoma osobami na pokładzie. Pięciu marynarzy zostało porwanych przez napastników. MSZ zwołało specjalny zespół kryzysowy. Jak dotąd nie wiadomo kim są porywacze, ani jakie mają żądania.

Zaatakowany statek to drobnicowiec "Szafir", należący do polskich linii żeglugowych EuroAfrica. Jednostka płynęła z Antwerpii do nigeryjskiego Onne. Dziś około północy, przepływający przez nigeryjskie wody statek został zaatakowany przez piratów. Z szesnastoosobowej załogi porwany został kapitan, trzech oficerów i jeden marynarz. Pozostałe osoby są bezpieczne i wciąż pozostają na pokładzie drobnicowca.

Wiadomo już, że  EuroAfrica nie posiadała kontraktu z firmą ubezpieczeniowo-ochroniarską. Dlatego ewentualne negocjacje z porywaczami będzie przeprowadzało Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z władzami Nigerii. Przed godziną odbyła się konferencja prasowa powołanego przez MSZ zespołu kryzysowego pod przewodnictwem ministra Witolda Waszczykowskiego. Najprawdopodobniej motywem porwania było wymuszenie okupu. Jak dotąd piraci nie wysunęli jednak swoich żądań.

Tagi: piraci, porwanie, Polska, EuroAfrica, Szafir, MSZ
TYP: a3
0 0
Komentarze