TYP: a1

Atak piratów na chłodniowiec. Porwano cztery osoby.

piątek, 23 października 2015
z mediów | JM
W pobliżu Nigerii doszło w tym tygodniu do ataku pirackiego na statek-chłodnię. Jednostka została obrabowana, porwano również cztery osoby z jej załogi. Jak dotąd nie pojawiły się informacje o losie uprowadzonych.

Piraci


Chłodniowiec "Solarte" płynął w poniedziałek z Beninu do Nigerii. Kiedy był o 100 mil morskich od portu docelowego w Harcourt, został dogoniony i zaatakowany przez dwie łodzie pirackie. Przestępcy szybko opanowali jednostkę. Statek został splądrowany, a znajdujący się na pokładzie system łączności uszkodzony. Dlatego też o całym zdarzeniu udało się poinformować dopiero kilka dni później.

Dziś wiemy, że porwanych zostało czterech członków załogi - dwóch obywateli Ukrainy i dwóch Litwy. Prowadzone jest międzynarodowe śledztwo, mające na celu ustalenie sytuacji zaginionych. Jak dotąd nie otrzymano żadnej wiadomości od porywaczy. Wiadomo tylko, że pozostałym członkom załogi "Solarte" nic się nie stało.
Tagi: piraci, atak, Nigeria, Benin, Somalia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 April

Zmarł Jerzy Szałajko, jeden z nestorów szczecińskiego żeglarstwa i JK AZS
środa, 18 kwietnia 2018
Z Gdyni w wokółziemski rejs wypływa "Iskra II" dowodzona przez Czesława Dyrcza.
wtorek, 18 kwietnia 1995
W Auckland urodził się Dean Barker, skipper "Emirates Team New Zealand".
środa, 18 kwietnia 1973
Zmarł Thor Heyerdahl, który zyskał światową sławę w 1947 r. dzięki trwającej 101 dni podróży z Ameryki Południowej do Polinezji na tratwie "Kon-Tiki" wykonanej na wzór tratw Inków. Później żeglował na tratwach trzcinowych "Ra", "Ra II", "Tygrys".
czwartek, 18 kwietnia 2002