TYP: a1

Atak piratów na chłodniowiec. Porwano cztery osoby.

piątek, 23 października 2015
z mediów | JM
W pobliżu Nigerii doszło w tym tygodniu do ataku pirackiego na statek-chłodnię. Jednostka została obrabowana, porwano również cztery osoby z jej załogi. Jak dotąd nie pojawiły się informacje o losie uprowadzonych.

Piraci


Chłodniowiec "Solarte" płynął w poniedziałek z Beninu do Nigerii. Kiedy był o 100 mil morskich od portu docelowego w Harcourt, został dogoniony i zaatakowany przez dwie łodzie pirackie. Przestępcy szybko opanowali jednostkę. Statek został splądrowany, a znajdujący się na pokładzie system łączności uszkodzony. Dlatego też o całym zdarzeniu udało się poinformować dopiero kilka dni później.

Dziś wiemy, że porwanych zostało czterech członków załogi - dwóch obywateli Ukrainy i dwóch Litwy. Prowadzone jest międzynarodowe śledztwo, mające na celu ustalenie sytuacji zaginionych. Jak dotąd nie otrzymano żadnej wiadomości od porywaczy. Wiadomo tylko, że pozostałym członkom załogi "Solarte" nic się nie stało.
Tagi: piraci, atak, Nigeria, Benin, Somalia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 June

Wojciech Skórski i Kazimierz Kwasiborski na jachcie klasy Micro "Agnessa" na Florydzie zakończyli rejs przez Atlantyk.
poniedziałek, 8 czerwca 1992
W Dartmouth na "Express Crusader" kończy rejs Naomi James; był to pierwszy kobiecy i samotny rejs trasą wokół trzech przylądków.
czwartek, 8 czerwca 1978
Z Górek Zachodnich wyruszył, z zamiarem opłynięcia Islandii, s/y "Euros" z Kapitanem Wojciechem Orszulokiem; powrócił do Górek w dniu 13.08.1968 r. po przebyciu 4500 Mm.
sobota, 8 czerwca 1968
W stoczni J. C. Tecklenborg w Geestemünde schodzi na wodę "Potosi" budowany dla F. Laeisza do obsługi linii południowoamerykańskiej.
sobota, 8 czerwca 1895