TYP: a1

Atak piratów na chłodniowiec. Porwano cztery osoby.

piątek, 23 października 2015
z mediów | JM
W pobliżu Nigerii doszło w tym tygodniu do ataku pirackiego na statek-chłodnię. Jednostka została obrabowana, porwano również cztery osoby z jej załogi. Jak dotąd nie pojawiły się informacje o losie uprowadzonych.

Piraci


Chłodniowiec "Solarte" płynął w poniedziałek z Beninu do Nigerii. Kiedy był o 100 mil morskich od portu docelowego w Harcourt, został dogoniony i zaatakowany przez dwie łodzie pirackie. Przestępcy szybko opanowali jednostkę. Statek został splądrowany, a znajdujący się na pokładzie system łączności uszkodzony. Dlatego też o całym zdarzeniu udało się poinformować dopiero kilka dni później.

Dziś wiemy, że porwanych zostało czterech członków załogi - dwóch obywateli Ukrainy i dwóch Litwy. Prowadzone jest międzynarodowe śledztwo, mające na celu ustalenie sytuacji zaginionych. Jak dotąd nie otrzymano żadnej wiadomości od porywaczy. Wiadomo tylko, że pozostałym członkom załogi "Solarte" nic się nie stało.
Tagi: piraci, atak, Nigeria, Benin, Somalia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 June

Na "Tawny Pipit" jako wtedy najstarszy żeglarz (75 lat) wyruszył w samotny rejs z New Jersey do Europy Stefan Szwarnowski. Rejs zakończył w Kornwalii (13.08) wejściem na skały Sandy Mouth koło Bude w Kornwalii.
piątek, 2 czerwca 1989
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Kazimierzem Goebelem wychodząc w rejs dookoła Islandii.
środa, 2 czerwca 1976
W Gdyni kończy się rejs "Daru Pomorza" wokół Przylądka Horn. Było to pierwsze polskie przejście Hornu.
środa, 2 czerwca 1937
Konstanty Maciejewicz wstępuje do Morskiego Korpusu Kadetów w Petersburgu.
niedziela, 2 czerwca 1907
Za zgodą władz cesarskich powołane zostało Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie; WTW miało na celu "zachęcenie ludności miejskiej do jazdy na łodziach wiosłowych i żaglowych". Dla potrzeb żeglarzy sprowadzono z Gdańska gaflowy kuter mieczowy "Boruta" o pow
czwartek, 2 czerwca 1881