TYP: a1

Atak somalijskich piratów udaremniony

piątek, 13 stycznia 2012
Somalijscy piraci popełnili wczoraj brzemienną w skutki pomyłkę i zaatakowali okręt hiszpańskiej marynarki wojennej ESPS Patino, biorący udział w unijnej misji antypirackiej EU NAVFOR. Statek ten ochrania jednostki przewożące pomoc żywnościową do Somalii w ramach Światowego Programu Żywnościowego.


Piraci, nie zdając sobie sprawy z tego, że jednostka jest uzbrojona, otworzyli do niej ogień. Hiszpański okręt odpowiedział ogniem, a z jego pokładu wystartował helikopter. Piraci nie mieli innego wyjscia, jak tylko się poddać. Pięciu z nich odniosło rany w wymianie ognia i udzielono im pomocy medycznej na pokładzie ESPS Patino.

Źródło: www.eunavfor.eu
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 August

Wystartowała kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; regaty wygrał amerykański jacht "Weatherly" ze skipperem Busem Masbacherem
środa, 15 sierpnia 1962
Odbyły się pierwsze regaty Fastnet na trasie ze startem w Cowes, dookoła Fastnet i metą w Plymouth; regaty wygrał jacht "Jolie Brise"
sobota, 15 sierpnia 1925
Umiera Gustaf Erikson, mieszkaniec Atlantydów, armator ostatnich żaglowców używanych do przewozu różnych ładunków masowych
piątek, 15 sierpnia 1947
Utworzenie w Warszawie Warszawskiego Rzecznego Jacht Klubu
czwartek, 15 sierpnia 1872