TYP: a1

Mandaty za kostiumy kąpielowe poza plażą

niedziela, 10 lipca 2022
Z mediów

Turyści bywają mile widziani, w końcu dzięki nim ma pracę spora grupa osób. Bywa jednak, że ich zachowania odbiegają od miejscowych zwyczajów, a nawet ogólnie przyjętych norm zachowania. Włoskie popularne miasteczko turystyczne, Sorrento, postanowiło z tym walczyć. Od 6 lipca w Sorrento możemy liczyć na mandat w wysokości nawet kilkuset euro za chodzenie poza plażą w kostiumie kąpielowym albo z gołym torsem.

Burmistrz tego leżącego nad Zatoką Neapolitańską miasteczka Massimo Coppola wydał rozporządzenie, zgodnie z którym kara za niezastosowanie się do nakazu noszenia odpowiedniego ubioru może wynieść od 25 do 500 euro. Nowe przepisy mają zatrzymać „nadużycia i zachowania, które są postrzegane przez większość ludzi jako sprzeczne z przyzwoitością i przyzwoitością”. Jak poinformował burmistrz, władze stwierdziły, że utrzymywanie się takiej sytuacji stanowiącej element zakłopotania i dyskomfortu dla mieszkańców i odwiedzających turystów, może negatywnie wpływać wizerunek Sorrento, a „ochrona i poprawa bytu w przestrzeni publicznej jest strategicznym i priorytetowym celem administracji miejskiej”.


Nowe przepisy ma egzekwować straż miejska.


 

 

Tagi: Sorrento, mandaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 May

Po wielu latach postoju w Jastarni, we Władysławowie rozpoczyna się remont jachtu "Generał Zaruski".
wtorek, 31 maja 2005
Wystartowały regaty The Transat (dawny OSTAR) z Plymouth do Bostonu; w klasie trimaranów regaty wygrał Michel Desjoyeaux w czasie 8 dni, 8 godzin, 29 minut i 55 sekund.
poniedziałek, 31 maja 2004
Z okolic Wysp Kanaryjskich na tratwie "Ju-Fu" wyruszyła w rejs przez Atlantyk polska załoga pod dowództwem Krzysztofa Opieli; żeglarze dotarli do Juan w Puerto Rico, po 81 dniach żeglugi i przebyciu około 3000 Mm.
niedziela, 31 maja 1992
Zmarł Zbigniew Krasnodębski - zasłużony działacz żeglarski, wcześniej żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz Yacht Klubu Polski, Głównej Komisji Turystyki Żeglarskiej PZŻ.
piątek, 31 maja 1991