TYP: a1

Mandaty za kostiumy kąpielowe poza plażą

niedziela, 10 lipca 2022
Z mediów

Turyści bywają mile widziani, w końcu dzięki nim ma pracę spora grupa osób. Bywa jednak, że ich zachowania odbiegają od miejscowych zwyczajów, a nawet ogólnie przyjętych norm zachowania. Włoskie popularne miasteczko turystyczne, Sorrento, postanowiło z tym walczyć. Od 6 lipca w Sorrento możemy liczyć na mandat w wysokości nawet kilkuset euro za chodzenie poza plażą w kostiumie kąpielowym albo z gołym torsem.

Burmistrz tego leżącego nad Zatoką Neapolitańską miasteczka Massimo Coppola wydał rozporządzenie, zgodnie z którym kara za niezastosowanie się do nakazu noszenia odpowiedniego ubioru może wynieść od 25 do 500 euro. Nowe przepisy mają zatrzymać „nadużycia i zachowania, które są postrzegane przez większość ludzi jako sprzeczne z przyzwoitością i przyzwoitością”. Jak poinformował burmistrz, władze stwierdziły, że utrzymywanie się takiej sytuacji stanowiącej element zakłopotania i dyskomfortu dla mieszkańców i odwiedzających turystów, może negatywnie wpływać wizerunek Sorrento, a „ochrona i poprawa bytu w przestrzeni publicznej jest strategicznym i priorytetowym celem administracji miejskiej”.


Nowe przepisy ma egzekwować straż miejska.


 

 

Tagi: Sorrento, mandaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 April

W Warszawie odbywa się prezentacja projektu udziału Jarosława Kaczorowskiego w regatach mini Transat.
środa, 19 kwietnia 2006
Henry de Voogt otrzymuje paszport na rejs z Vlissingen do Londynu "w małej, samotnej łodzi, zupełnie samodzielnie, jedynie z pomocą Opatrzności Bożej".
czwartek, 19 kwietnia 1601