TYP: a1

Jacht utknął na mieliźnie. Cała załoga była pijana

poniedziałek, 26 lipca 2021
Z mediów

Zamiast wpłynąć do portu w Ustce w nocy z niedzieli na poniedziałek jacht Nautilio utknął blisko brzegu przy falochronie na plaży wschodniej. Jak ustaliła policja, cała załoga wraz z kapitanem była pijana.

 

Do wydarzenia doszło w niedzielę przed północą. Jacht osiadł na mieliźnie około pięciu metrów od falochronu w Ustce. Na pokładzie znajdowały się trzy osoby, które po tym, jak jednostka utknęła, samodzielnie się ewakuowały po czym zostały przewiezione przez policję na komisariat na test trzeźwości. W tym czasie ratownicy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR sprawdzili, czy nie wycieka paliwo i czy pokład nie jest rozszczelniony, by nie było zagrożenia ekologicznego. Okazało się, że nie. Zdecydowano, że jacht może poczekać w tym miejscu do czasu ściągnięcia go z mielizny. Osoby, które nim płynęły muszą to zrobić na własny koszt.

Jak poinformowała policja, załogę jachtu stanowiło dwóch 49-latków i 48-latek. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał poniżej pół promila, drugi dwa promile, trzeci dwa i pół promila w wydychanym powietrzu. Po kilku godzinach okazało się, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości zarzucono 48-latkowi, który miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi za to do dwóch lat więzienia oraz utrata uprawnień.

 

Tagi: mielizna, jacht
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 September

Z Gdyni wyruszył w rejs s/y "Nirwana" (Kpt. Wiesław Kłosowski) do Miami i z powrotem (powrót 26.05.1991 r.).
sobota, 29 września 1990