TYP: a1

Evergreen: powtórka z rozrywki

czwartek, 17 marca 2022
Hanka Ciężadło

Wydarzenia ostatniego tygodnia sugerują, że parkowanie na środku szlaku staje się nową świecką tradycją jednostek należących do koncernu Evergreen. Na szczęście tym razem kontenerowiec nie zatkał żadnego ważnego kanału, ale zwyczajnie utknął na mieliźnie.

 

Jednostka, o jakiej mowa, nazywa się Ever Forward, czyli Zawsze Do Przodu, co w kontekście bieżących wydarzeń wygląda, jak kiepski żart. Kiedy doszło do tego niefortunnego zdarzenia, kontenerowiec był właśnie w drodze z Baltimore do Norfolk w stanie Wirginia. Nie odpłynął jednak zbyt daleko –  gdy wciąż jeszcze znajdował się w zatoce Chesapeake, utknął na mieliźnie. Cóż, zdarza się nawet najlepszym.

Na szczęście jest to naprawdę duża zatoka, więc nie ma mowy o zablokowaniu jej przez jeden kontenerowiec. Nie zmienia to jednak faktu, że od niedzieli jednostka jest uziemiona, a wysiłki podejmowane w celu jej uwolnienia na razie nie przynoszą spodziewanych efektów.

 

Tagi: Evergreen, Ever Given, Ever Forward
TYP: a3
0 0
Komentarze
Robert Węgrzyn: No ale co się dziwić, skoro na burcie ma wypisane, że zielony z manewruwki :-)
czwartek, 17 marca 2022, 12:45 Skomentuj
0 0
TYP: a2

Kalendarium: 26 May

Za sprawą Ministra Spraw Wojskowych powstaje Rada Jachtingu Morskiego z kontradmirałem Józefem Unrugiem na czele.
wtorek, 26 maja 1936
Urodził się Stefan Wysocki, żeglarz, krytyk muzyczny, sędzia żeglarski, działacz kilku klubów żeglarskich, a przede wszystkim autor podręczników żeglarskich, na których wychowały się pokolenia żeglarzy.
środa, 26 maja 1920