TYP: a1

Evergreen: powtórka z rozrywki

czwartek, 17 marca 2022
Hanka Ciężadło

Wydarzenia ostatniego tygodnia sugerują, że parkowanie na środku szlaku staje się nową świecką tradycją jednostek należących do koncernu Evergreen. Na szczęście tym razem kontenerowiec nie zatkał żadnego ważnego kanału, ale zwyczajnie utknął na mieliźnie.

 

Jednostka, o jakiej mowa, nazywa się Ever Forward, czyli Zawsze Do Przodu, co w kontekście bieżących wydarzeń wygląda, jak kiepski żart. Kiedy doszło do tego niefortunnego zdarzenia, kontenerowiec był właśnie w drodze z Baltimore do Norfolk w stanie Wirginia. Nie odpłynął jednak zbyt daleko –  gdy wciąż jeszcze znajdował się w zatoce Chesapeake, utknął na mieliźnie. Cóż, zdarza się nawet najlepszym.

Na szczęście jest to naprawdę duża zatoka, więc nie ma mowy o zablokowaniu jej przez jeden kontenerowiec. Nie zmienia to jednak faktu, że od niedzieli jednostka jest uziemiona, a wysiłki podejmowane w celu jej uwolnienia na razie nie przynoszą spodziewanych efektów.

 

Tagi: Evergreen, Ever Given, Ever Forward
TYP: a3
0 0
Komentarze
Robert Węgrzyn: No ale co się dziwić, skoro na burcie ma wypisane, że zielony z manewruwki :-)
czwartek, 17 marca 2022, 12:45 Skomentuj
0 0
TYP: a2
popularne artykuły

Kalendarium: 30 September

W stoczni Mag Ocean zwodowano trimaran "Bonduelle".
sobota, 30 września 2000
W Gdyni kończy rejs żaglowiec "Dar Pomorza", który pod polską banderą pływał 51 lat; obecnie pełni funkcję statku-muzeum.
środa, 30 września 1981