TYP: a1

Dwie oferty na wykonanie dokumentacji przekopu przez Mierzeję Wiślaną

poniedziałek, 14 listopada 2016
Z mediów/MF

Do Urzędu Morskiego w Gdyni w terminie trafiły dwie oferty dotyczące wykonania dokumentacji projektowej budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Oferty zawierają taki sam termin wykonania i warunki płatności ale różnią się ceną.

Przekop Mierzei Wiślanej

Fot. Urząd Morski w Gdyni

Oferty złożyły konsorcjum Transprojekt Gdańsk i Wuprohyd (wartość 7,347 mln zł) oraz Mosty Gdańsk i Projmors (wartość 5,252 mln zł). Tylko jedna mieści się w budżecie zamawiającego, wynoszącym 6,027 mln zł.

Inwestycja ma obejmować nie tylko sam przekop przez mierzeję, ale również utworzenie toru wodnego pomiędzy Zalewem Wiślanym (portem w Elblągu) i Zatoką Gdańską. Dokumentacja ma objąć również drogi i mosty, a także wejście do portu w Elblągu. Projekt ma być gotowy w terminie 18 miesięcy od podpisania umowy.

Budowa kanału oraz towarzyszących mu przedsięwzięć powinna zostać zakończona do 2020 roku, najpóźniej do 2022. Przekop Mierzei wiślanej ma kosztować 880 milionów złotych.

Tagi: Mierzeja Wiślana, przekop, inwestycja, kanał
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941