TYP: a1

Akademia Żeglarska Zaruskiego

wtorek, 26 marca 2013
Informacja prasowa
Miło nam poinformować, że armator jachtu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, nawiązując do idei edukacji żeglarskiej gen. Mariusza Zaruskiego, powołał do życia "Akademię Żeglarską Zaruskiego". Nie jest to instytucja edukacyjna w tradycyjnym rozumieniu, ale środowisko w którym będziemy starali się realizować wszelkie działania szkoleniowe związane z STS Generał Zaruski. Będzie to też miejsce zrzeszające osoby zainteresowane tradycyjnym żeglarstwem.

W sezonie żeglarskim Akademia będzie organizować na "Zaruskim" rejsy edukacyjne, natomiast poza sezonem żaglowiec stanie się stacjonarną bazą do realizacji szkoleń, warsztatów, dni otwartych i innych aktywności zachęcających młodzież (i nie tylko) do żeglowania.

Poniżej prezentujemy Wam oficjalne logo Akademii mając nadzieję, że inicjatywa przypadnie Wam do gustu, a wśród propozycji zajęć na Zaruskim każdy znajdzie coś dla siebie.
Źródło: MOSiR Gdańsk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 lipca

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877