TYP: a1

Rejsy MAST na Zaruskim

czwartek, 9 maja 2013
Informacja prasowa
Po powrocie z inauguracyjnego rejsu do Ekenas, miejsca swej budowy, STS Generał Zaruski flagowa jednostka Miasta Gdańska rozpoczęła regularną morską służbę. Otwarcie jest bardzo znaczące, bo jacht od razu ruszył w pierwszy rejs z młodzieżą w ramach projektu MAST (Maritime Education and Sail Training for Young People) realizowanego w Programie Współpracy Transgranicznej „Południowy Bałtyk 2007-2013”.

Partnerują nam w tym przedsięwzięciu przyjaciele z Litwy, Danii, Szwecji i Polski (oraz Niemiec – jako partner stowarzyszony). W tym sezonie na STS Generał Zaruski odbędzie się 8 rejsów, z czego pierwszy właśnie się zaczął. Młodzież z Polski i Litwy na początek odwiedziła Gdynię, a potem obrała kurs na Szwecję, by w powrotnej drodze udać się do Kłajpedy. Kolejny rejs już w następnym tygodniu, a uroczysty finał projektu (po bardzo aktywnym sezonie) planowany jest na wrzesień. Gospodarzem tego wydarzenia będzie port macierzysty „Brabandera”, czyli litewska Kłajpeda. Wyjątkową atrakcją tego sezonu będzie na pewno udział w jednym z etapów światowej sławy regat The Tall Ships Races z Rygi do Szczecina, gdzie „Generał Zaruski” z młodzieżą MAST na pokładzie zawita 06.08.2013 r.

Młodzieży, instruktorom oraz kadrze oficerskiej gdańskiego MOSiR życzymy pomyślnych wiatrów oraz wspaniałych żeglarskich przygód!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891