TYP: a1

Rejsy MAST na Zaruskim

czwartek, 9 maja 2013
Informacja prasowa
Po powrocie z inauguracyjnego rejsu do Ekenas, miejsca swej budowy, STS Generał Zaruski flagowa jednostka Miasta Gdańska rozpoczęła regularną morską służbę. Otwarcie jest bardzo znaczące, bo jacht od razu ruszył w pierwszy rejs z młodzieżą w ramach projektu MAST (Maritime Education and Sail Training for Young People) realizowanego w Programie Współpracy Transgranicznej „Południowy Bałtyk 2007-2013”.

Partnerują nam w tym przedsięwzięciu przyjaciele z Litwy, Danii, Szwecji i Polski (oraz Niemiec – jako partner stowarzyszony). W tym sezonie na STS Generał Zaruski odbędzie się 8 rejsów, z czego pierwszy właśnie się zaczął. Młodzież z Polski i Litwy na początek odwiedziła Gdynię, a potem obrała kurs na Szwecję, by w powrotnej drodze udać się do Kłajpedy. Kolejny rejs już w następnym tygodniu, a uroczysty finał projektu (po bardzo aktywnym sezonie) planowany jest na wrzesień. Gospodarzem tego wydarzenia będzie port macierzysty „Brabandera”, czyli litewska Kłajpeda. Wyjątkową atrakcją tego sezonu będzie na pewno udział w jednym z etapów światowej sławy regat The Tall Ships Races z Rygi do Szczecina, gdzie „Generał Zaruski” z młodzieżą MAST na pokładzie zawita 06.08.2013 r.

Młodzieży, instruktorom oraz kadrze oficerskiej gdańskiego MOSiR życzymy pomyślnych wiatrów oraz wspaniałych żeglarskich przygód!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851