TYP: a1

Zamknięto szlak Wielkich Jezior Mazurskich

środa, 16 września 2015
z mediów | JM
Z powodu przedłużającej się suszy i niskiego poziomu wody, zdecydowano o zamknięciu szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Żegluga na tej trasie będzie możliwa tylko na własne ryzyko.

Niegocin

"Sunset on Niegocin in Giżycko" by Margoz - Own work. Licensed under GFDL via Wikimedia Commons.


Decyzja o zamknięciu szlaku została podjęta wczoraj przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jako przyczynę podano suszę hydrologiczną, a w konsekwencji opadnięcie poziomu wody poniżej minimalnego stanu. W tej sytuacji nie jest możliwe zagwarantowanie wymaganej głębokości tranzytowej - 1,20 cm na kanałach i 1,80 cm na jeziorach. Zaznaczono przy tym, że ze względów bezpieczeństwa żeglugi, na szlaku pozostawiono oznakowania nawigacyjne. Pływanie po mazurskich jeziorach jest zatem możliwe, ale tylko na własne ryzyko.

Przedłużająca się susza i krytycznie niski stan wody w Polsce przyniosły w ostatnich miesiącach wiele ciekawych odkryć, ale też coraz mocniej dają się we znaki żeglarzom. Pozostaje mieć nadzieję, że poziom wody w rzekach i jeziorach już wkrótce wróci do normy.

Pełna wersja komunikatu RZGW znajduje się na stronie internetowej.
Tagi: susza, szlak Wielkich Jezior Mazurskich, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972