TYP: a1

Zamknięto szlak Wielkich Jezior Mazurskich

środa, 16 września 2015
z mediów | JM
Z powodu przedłużającej się suszy i niskiego poziomu wody, zdecydowano o zamknięciu szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Żegluga na tej trasie będzie możliwa tylko na własne ryzyko.

Niegocin

"Sunset on Niegocin in Giżycko" by Margoz - Own work. Licensed under GFDL via Wikimedia Commons.


Decyzja o zamknięciu szlaku została podjęta wczoraj przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jako przyczynę podano suszę hydrologiczną, a w konsekwencji opadnięcie poziomu wody poniżej minimalnego stanu. W tej sytuacji nie jest możliwe zagwarantowanie wymaganej głębokości tranzytowej - 1,20 cm na kanałach i 1,80 cm na jeziorach. Zaznaczono przy tym, że ze względów bezpieczeństwa żeglugi, na szlaku pozostawiono oznakowania nawigacyjne. Pływanie po mazurskich jeziorach jest zatem możliwe, ale tylko na własne ryzyko.

Przedłużająca się susza i krytycznie niski stan wody w Polsce przyniosły w ostatnich miesiącach wiele ciekawych odkryć, ale też coraz mocniej dają się we znaki żeglarzom. Pozostaje mieć nadzieję, że poziom wody w rzekach i jeziorach już wkrótce wróci do normy.

Pełna wersja komunikatu RZGW znajduje się na stronie internetowej.
Tagi: susza, szlak Wielkich Jezior Mazurskich, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 August

Call of the Ocean rozpoczęty
sobota, 19 sierpnia 2017
Rozpoczęcie drugiego rejsu Henryka Jaskuły na "Darze Przemyśla"
niedziela, 19 sierpnia 1984
Na jachcie "Pacific" wyruszył z San Francisco Bernard Gilboy z zamiarem dotarcia samotnie do Australii; wycieńczonego żeglarza zdjęto z pokładu jachtu niedaleko australijskiej wyspy Bird, po przebyciu 6500 mil i po 164 dniach rejsu
sobota, 19 sierpnia 1882