TYP: a1

Krakowski Tramwaj Wodny już kursuje

poniedziałek, 2 maja 2011
Weronika Morys
KTW
Źródło: www.ktw.krakow.pl
30 kwietnia odbył się piknik rodzinny z okazji rozpoczęcia trzeciego sezonu rejsów Krakowskiego Tramwaju Wodnego. Największą atrakcją były darmowe przejażdżki tramwajem oraz konkursy z nagrodami. Tegoroczną inaugurację poprzedziła akcja promocyjna oraz konferencja prasowa, która w czwartek 28 kwietnia odbyła się na barce „Aquarius".


Regularne kursy Krakowskiego Tramwaju Wodnego rozpoczęły się wczoraj (niedziela, 1 maja). KTW pływa w tym roku na dwóch trasach: codziennie Flisacka (Salwator) - Most Dębnicki - Paulińska - Most Grunwaldzki - Most Kotlarski - Galeria Kazimierz z częstotliwością co 30 minut oraz w weekendy Flisacka - Tyniec co dwie godziny. Ceny biletów na tzw. linii miejskiej pozostały bez zmian - 8 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy). Dokładne cenniki i rozkłady jazdy znajdują się na stronie internetowej: www.ktw.krakow.pl. Chętni będą mogli z niego korzystać aż do końca września.

Krakowski Tramwaj Wodny został uruchomiony 22 czerwca 2009 roku w ramach projektu „Turystyczny szlak żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie".

Mapa przystanków

Harmonogram rejsów: www.ktw.krakow.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 February

Zmarł Janusz Sikorski; był korespondentem wojennym, jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, obieżyświatem i łowcą przygód, wokalistą i instrumentalistą, poetą i kompozytorem, publicystą i współautorem (wraz z Markiem Szurawskim) nadawanej przez kilka lat au
poniedziałek, 27 lutego 1995
Zakończył się w Krakowie VII Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Shanties 88", Grand Prix festiwalu zdobył zespół "Packet" kierowany przez Mirosława Peszkowskiego.
sobota, 27 lutego 1988