TYP: a1

Tramwaj wodny w Gdańsku przed Euro 2012

piątek, 18 marca 2011
Weronika Morys
Tramwaj
fot. mat. UM
Do 30 marca 2012 roku ma być możliwe zwiedzanie Gdańska od strony wody - Motławą, Martwą Wisłą i Wisłą Śmiałą. Wybudowanie pięciu pierwszych przystanków zaplanowano na maj tego roku. Powstanie przystani wodnych i przystanków tramwaju wodnego będzie realizowane w ramach projektu „Program ożywienia dróg wodnych w Gdańsku”.


Przystanki powstaną na Westerplatte, przy Twierdzy Wisłoujście, przy ul. Wiosny Ludów, na Targu Rybnym, przy Zielonym Moście, na Stogach – w Górkach Zachodnich i przy Narodowym Centrum Żeglarstwa. Przystanie żeglarskie wraz z przystankami zostaną usytuowane przy ulicach: Żabim Kruku, Siennej Grobli II i Tamka.

„Program ożywienia dróg wodnych w Gdańsku” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 i ma na celu stworzenie nowych miejsc pracy w turystyce, zwiększenie liczby imprez turystycznych i rekreacyjnych oraz zainteresowanie młodzieży żeglarstwem. Całkowity koszt projektu wynosi 37 048 437 zł, a wysokość dofinansowania z UE to 17 074 128 zł.

Tramwaj wodny
fot. mat. UM
Źródło: www.gdansk.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze