TYP: a1

"Przygoda w morzu" + konkurs dla dzieci

środa, 7 marca 2012
Kinga Rzucidło
Rodzice z pewnością wiedzą, jak ważne jest czytanie dzieciom bajek na dobranoc. To nie telewizja ale właśnie bogato ilustrowane książeczki pozwalają kształtować i rozwijać wyobraźnię naszych pociech. Baśnie pozwalają poznawać świat, a poprzez zabawę uczą myślenia i pomagają w doskonaleniu pamięci.

„Przygoda w morzu” wydawnictwa Wilga spełnia wszystkie powyższe kryteria. Ta wesoła, i mądra książeczka będzie ciekawym uzupełnieniem wiedzy o morskich głębinach. Po otwarciu pierwszej strony dzieci jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniosą się na leżącą u wybrzeży Australii największą na świecie Wielką Rafę Koralową. Razem z małymi bohaterami, Kasią i Kacprem nasze pociechy odbędą niezapomnianą przygodę, odkryją tajemnicę podwodnego świata i poznają jego morskich mieszkańców.

Radość czytania „Przygody w morzu” udzieli się nie tylko małym, ale też i starszym czytelnikom. Rodziców a zwłaszcza pasjonatów mórz i żagli z pewnością ucieszy ta podwodna podróż. Bo czy każdy z nas potrafi wskazać największe zwierzę żyjące w wodach, i wie, które ze zwierząt są starsze od dinozaurów? Niniejsza książeczka udzieli odpowiedzi na te i inne pytania. Bogate źródło wiedzy stanowią również załączone na ostatnich stronach ciekawostki o zwierzętach rafy koralowej. Po ich lekturze nasza pociecha dowie się ile par oczu ma meduza, które z wodnych zwierząt umie biegać po morskie dnie i ile waży największe zwierzę na świecie. „Przygoda w morzu” jest nieocenioną skarbnicą wiedzy i podręcznikowym przykładem nauki poprzez zabawę.

Małych czytelników z pewnością ucieszy dołączony do książeczki prezent, magiczny reflektor, który pozwoli samodzielnie odkrywać fascynujący podwodny świat rafy koralowej. Ukryte na ostatnich stronach morskie zwierzęta, niewidoczne gołym okiem, ujawnią się tylko pod wpływem czarodziejskiego reflektora. Zabawa w odkrywanie świata wodnych zwierząt z pewnością przysporzy wiele radości.

Ciekawa, rezolutna, bogato ilustrowana bajka spodoba się dzieciom i uzyska akceptację rodziców. Warto kupić „Przygodę w morzu”, wyłączyć telewizor, rozsiąść się wygodnie i wspólnie z malcem odkryć tajemnicę Wielkiej Rafy Koralowej.

Wydawnictwo: Wilga
Przedział wiekowy: 3-9 lat
Kategoria: Edukacyjne
Typ okładki: Twarda
Liczba stron: 22
Format: 24 x 24 cmUWAGA, KONKURS DLA DZIECI!

Mamy do rozdania 4 książki "Przygoda w morzu". Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy narysować statek, zeskanować i przesłać (w tym mogą pomóc rodzice ;)) na adres info@tawernaskipperow.pl.

Konkurs trwa do 26.03.2012.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 June

Wystartował ze Świnoujścia s/y "Asterias" pod dowództwem Kapitana Aleksandra Lipińskiego w rejs dookoła świata na trasie Świnoujście, Bermudy, Kanał Panamski, Tahiti, Australia, Mauritius, Kapsztad, Świnoujście.
wtorek, 29 czerwca 1976
W kolejnych regatach Bermudy-Europa z metą w hiszpańskim porcie Bayona wziął udział "Dar Szczecina" z Kapitanem Jerzym Kraszewskim.
czwartek, 29 czerwca 1972
Z Helu wyruszył s/y "Freya" z Kpt. Dariuszem Boguckim; żeglarze dotarli do portu Godthab na Grenlandii i powrócili do kraju 19 września.
niedziela, 29 czerwca 1969
Wyruszył w pierwszy rejs 300-tonowy flagowy statek szkolny ZHP "Zawisza Czarny" pod Kapitanem Mariuszem Zaruskim; trasa wiodła z Gdyni do Kopenhagi, Londynu, Antwerpii, Amsterdamu i z powrotem do Gdyni.
sobota, 29 czerwca 1935
W Greenock wodowany został herbaciany kliper "Ariel", m.in. uczestnik regat kliprów w 1866 r., w których startowały trzy najsłynniejsze klipry "Teaping", "Ariel", "Serica"; trasę z Fu-czou do Londynu pokonały w 99 dni; zwyciężył "Teaping" z przewagą 12 mi
czwartek, 29 czerwca 1865