TYP: a1

J. Heinrich „Porty Bałtyku, Polska i Litwa”

środa, 15 sierpnia 2012
MZ

Nie da się ukryć, że dzięki rozwojowi nadbrzeżnych miast i ulokowanych w nich portów, żeglowanie po bałtyckich wodach staje się nie tylko popularniejsze, ale i przyjemniejsze.

Zauważyli to nie tylko polscy żeglarze, ale i zagraniczni, coraz liczniej odwiedzający ten akwen. Świadczy o tym ta właśnie książka, bowiem napisana została przez Niemca dla niemieckiego wydawnictwa, teraz przetłumaczona na język polski i przez Almapress wydana. Jest to przewodnik przygotowany z prawdziwie niemiecką solidnością. Liczne plany portów, zdjęcia niewątpliwie ułatwią nawigację. Ale oprócz tego czytelnik otrzyma wiele istotnych informacji czysto turystycznych. Przewodnik obejmuje Zalew Szczeciński, polskie wybrzeże Bałtyku, Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany. Oprócz tego równie starannie opisane zostały wody i porty litewskie Zalewu Kurońskiego oraz, co cenne, porty schronienia w obwodzie kaliningradzkim. Można śmiało powiedzieć, że mamy do czynienia z książką wartą polecenia każdemu, kto na Bałtyk wybiera się żeglować.

Jörn Heinrich „Porty Bałtyku, Polska i Litwa”

Oficyna Wydawnicza Alma-Press

Wydanie I

stron: 215

cena: 74,99 zł

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 November

Zmarł Jerzy Tarasiewicz. Człowiek, który przeszedł do historii polskiego żeglarstwa dzięki słynnemu rejsowi przez Atlantyk na tratwie "Chatka Puchatków"
wtorek, 14 listopada 2017
W chińskim mieście Kanton zwodowano pierwszy na świecie w pełni elektryczny statek
wtorek, 14 listopada 2017
W Londynie w wieku 83 lat zmarł Jack Holt, angielski żeglarz, działacz żeglarski i konstruktor jachtowy, m.in. Cadeta, Horneta i Ramblera.
wtorek, 14 listopada 1995
Wyruszył z Gdańska s/y "Swarożyc" z Kapitanem Aleksandrem Bereśniewiczem na pokładzie. Zimowy rejs zakończył się dziewięć dni później, po przebyciu 637 mil.
niedziela, 14 listopada 1971