Tomasz Bednarczyk "Żeglowanie po Karaibach"

środa, 11 kwietnia 2012
MZ

Do niedawna każdy, kto poszukiwał przewodników żeglarskich po różnych akwenach, nie był rozpieszczany. Jedyne dostępne publikacje to były edycje zachodnich wydawnictw. Od pewnego czasu zaczęło się to jednak zmieniać.

Pierwsze pojawiły się książki poświęcone Chorwacji. O tyle to zrozumiałe, że Chorwacja była pierwszym, najliczniej odwiedzanym przez polskich żeglarzy miejscem. Teraz do wyboru mamy kilka, jeśli nie kilkanaście tytułów. Jedne oczywiście lepsze, inne gorsze, są też wśród nich pozycje „kanoniczne”, bez których żeglowanie u chorwackich wybrzeży trudno sobie wyobrazić. Niedawno przyszła kolej na Grecję – jak na razie do dyspozycji mamy dwa tomy poświęcone temu olbrzymiemu akwenowi, będące tłumaczeniem z niemieckiego – dobre i to!

Teraz przyszedł czas na Karaiby, to zrozumiałe, bowiem i tam, w ten egzotyczny kawałek świata coraz śmielej docierają Polacy. Ta książka ładnie wydana i bogato ilustrowana opisuje Wyspy Zawietrzne Małych Antyli od Martyniki do południowych krańców Grenady. Znajdziemy tu wiele cennych informacji zarówno turystycznych jak i tych niezbędnych żeglarzom. Co ważne i co cieszy, jest to przewodnik napisany przez polskiego żeglarza, zatem informacje w nim przedstawione uwzględniają polską specyfikę. Dowiemy się jak najlepiej na Karaiby się dostać, jakie formalności są niezbędne przy odwiedzaniu poszczególnych wysp, co wiąże się z przekraczaniem licznych granic i jakie patenty są konieczne, aby móc wyczarterować jacht. Na książkę składają się też zamieszczone w niej mapy z zaznaczonymi informacjami nawigacyjnymi, a także liczne zdjęcia, które ubarwiają lekturę, jednocześnie zachęcając do żeglarskiej wyprawy po tych egzotycznych wyspach.


Tomasz Bednarczyk „Żeglowanie po Karaibach, Martynika, Grenada, Barbados”

Oficyna Wydawnicza Alma-Press, Warszawa 2011

Stron: 104

Cena: 49,99 zł.

 

Książka do kupienia w naszym sklepie żeglarskim >>> "Żeglowanie po Karaibach"

Aby pożeglować po Karaibach, najlepiej skontaktować się z „Tawerną Skipperów”, gdzie można wyczarterować jacht, a także znaleźć kompetentnego skippera dobrze zaznajomionego z tym akwenem.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924