TYP: a1

Wiosenna Chorwacja z Tawerną Skipperów

środa, 13 kwietnia 2011
MZ

Nasza dzielna załoga
Pierwszego kwietnia późnym wieczorem dzielna załoga Tawerny Skipperów wyruszyła z Krakowa na swój wczesnowiosenny rejs. Na czele wyprawy stał równie dzielny jak załoga, a nawet swą dzielnością ją przewyższający, kapitan Andrzej. Jechaliśmy do Chorwacji, aby wziąć udział w regatach organizowanych przez firmę „Mande Charter”, mającą swą siedzibę w marinie „Kremik”, w pobliżu pięknego Primošten.

Wprawdzie regaty miały się rozpocząć w środę 6 kwietnia, ale dzięki uprzejmości Armatora otrzymaliśmy jacht do dyspozycji już w sobotę 2 kwietnia. Dało nam to czas na odwiedzenie kilku atrakcyjnych miejsc, na sprawdzenie jachtu i oczywiście naszych umiejętności. Obok Kapitana, w rejsie udział wzięli: Dominika, Katarzyna, Marcin, Tomek, Maciek i Michał.

Relację z rejsu, a także z regat, ozdobioną licznymi zdjęciami można przeczytać tutaj:

Część I
Część II Regaty

RedakcjaMarina Kremik

Primošten
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 March

Na wodach San Diego tonie "One Australia" Johna Bertranda stając się pierwszym jachtem zatopionym podczas regat o Puchar Ameryki.
niedziela, 5 marca 1995
Wodowanie w Bilbao szkunera "Juan Sebastian de Elcano".
sobota, 5 marca 1927
Urodził się Zdzisław Michalski, generał brygady, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w oflagu, gdzie przebywał jako oficer kampanii wrześniowej. W latach 1964-1969 pływał jako zastępca kapitana na "Zawiszy Czarnym". W
wtorek, 5 marca 1912