TYP: a1

Wiosenna Chorwacja z Tawerną Skipperów

środa, 13 kwietnia 2011
MZ

Nasza dzielna załoga
Pierwszego kwietnia późnym wieczorem dzielna załoga Tawerny Skipperów wyruszyła z Krakowa na swój wczesnowiosenny rejs. Na czele wyprawy stał równie dzielny jak załoga, a nawet swą dzielnością ją przewyższający, kapitan Andrzej. Jechaliśmy do Chorwacji, aby wziąć udział w regatach organizowanych przez firmę „Mande Charter”, mającą swą siedzibę w marinie „Kremik”, w pobliżu pięknego Primošten.

Wprawdzie regaty miały się rozpocząć w środę 6 kwietnia, ale dzięki uprzejmości Armatora otrzymaliśmy jacht do dyspozycji już w sobotę 2 kwietnia. Dało nam to czas na odwiedzenie kilku atrakcyjnych miejsc, na sprawdzenie jachtu i oczywiście naszych umiejętności. Obok Kapitana, w rejsie udział wzięli: Dominika, Katarzyna, Marcin, Tomek, Maciek i Michał.

Relację z rejsu, a także z regat, ozdobioną licznymi zdjęciami można przeczytać tutaj:

Część I
Część II Regaty

RedakcjaMarina Kremik

Primošten
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 May

Po wielu latach postoju w Jastarni, we Władysławowie rozpoczyna się remont jachtu "Generał Zaruski".
wtorek, 31 maja 2005
Wystartowały regaty The Transat (dawny OSTAR) z Plymouth do Bostonu; w klasie trimaranów regaty wygrał Michel Desjoyeaux w czasie 8 dni, 8 godzin, 29 minut i 55 sekund.
poniedziałek, 31 maja 2004
Z okolic Wysp Kanaryjskich na tratwie "Ju-Fu" wyruszyła w rejs przez Atlantyk polska załoga pod dowództwem Krzysztofa Opieli; żeglarze dotarli do Juan w Puerto Rico, po 81 dniach żeglugi i przebyciu około 3000 Mm.
niedziela, 31 maja 1992
Zmarł Zbigniew Krasnodębski - zasłużony działacz żeglarski, wcześniej żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz Yacht Klubu Polski, Głównej Komisji Turystyki Żeglarskiej PZŻ.
piątek, 31 maja 1991